BlizzCon Şubatta Çevrimiçi Geliyor: BlizzConline BlizzCon Şubatta Çevrimiçi Geliyor: BlizzConline
(Haber Bülteni) Her yıl düzenlenen dünyaca ünlü BlizzCon bu sene sağlık önlemleri nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 19-20 Şubat 2021 tarihlerinde yapılacak BlizzConline için planlanan... BlizzCon Şubatta Çevrimiçi Geliyor: BlizzConline

(Haber Bülteni)

Her yıl düzenlenen dünyaca ünlü BlizzCon bu sene sağlık önlemleri nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 19-20 Şubat 2021 tarihlerinde yapılacak BlizzConline için planlanan etkinliklerden biri Topluluk Tanıtımı (Community Showcase) olacak.

Burada cosplay çalışmaları yapanlara, sanatçılara ve topluluğun diğer yaratıcı üyelerine dünya çapında bir rekabet ve heyecan verici gösterilerle becerilerini sergileme şansı sunulmak isteniyor. Gösterinin tamamen çevrimiçi olması sayesinde, bu etkinliklere dünyanın her yerinden çok daha fazla kişi katılma şansı bulabilecek. Ayrıca özel bir Murloc Yürüyüşü (March of the Murlocs) düzenliyor ve buna isteyen herkes resimler ve videolar göndererek katılabilecek.

 

Cosplay Gösterisi

Blizzard evrenlerinden orijinal cosplay’lerin yer aldığı bu eğlencelik gösteri, deneyimli cosplay’cilerden bu hobiye daha yeni başlayanlara kadar herkese açık.

Tamamen çevrimiçi olarak gerçekleşecek bu yeni format ile evcil hayvanlarınızı da giydirerek cosplaye dahil edebileceksiniz. Gönderilen içerikler çevrimiçi gösteri boyunca sergilenecek. Yani değerlendirilmesini istediğiniz fotoğraf ve videoları göndererek, önümüzdeki şubat ayında kendinizi (ya da evcil hayvanınızı) ekranda görebileceksiniz.

 

Cosplay Yarışması

Cosplay Yarışması, her zaman BlizzCon’un en önemli anlarından biri olmuştur. Bu yıl ise çevrimiçi de olsa en yetenekli cosplay’cilere becerilerini sergileme imkanı sunuluyor.

BlizzConline Cosplay Yarışması dört kategoriden oluşuyor:

En İyi Blizzard Karakteri: Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch, StarCraft ve Warcraft evrenlerinin sembolleşmiş kahramanlarının ve kötülerinin harika tasvirlerini takdir etmek.
En İyi Blizzard Silah ve Zırhı: Savaş alanlarına yaraşır ekipmanlar hazırlamak için ortaya koyulan üst düzey zanaatkârlığı takdir etmek.
En İyi Modern Tasarım: Köpük ve plastik gibi malzemelerin yanı sıra 3B baskı, elektronik ve teknoloji kullanımı alanlarında sergilenen ustalığı takdir etmek.
En İyi Geleneksek Tasarım: Kumaş, deri, metal ve tahta gibi malzemelerle çalışmada gösterilen ustalığı takdir etmek.

Jüri üyeleri bu dört kategorinin her biri için bir kazanan belirleyecek. Ardından bu çalışmalar arasından bir tanesi en iyi cosplay olarak seçilecek. Tüm kazananlar BlizzConline yayını sırasında açıklanacak. (Hangi kategoriler için değerlendirilmek istediğinizi seçmeniz gerekmiyor. Jüri üyeleri, bunu seçim sürecinin bir parçası olarak değerlendirecek.)

Yarışma tamamen çevrimiçi olarak gerçekleşeceği için, gönderilen video ve fotoğraflar gösterinin bir parçası olarak sergilenebilecek.

 

Sanat Yarışması

Tüm orijinal sanat çalışmalarınızın (çizim, heykel vb.) BlizzConline Sanat Yarışması’nda yayınlama imkanı sunuluyor. Blizzard’ın 30. yıldönümününde bu şubat ayında gerçekleşecek bu etkinlikte birinci, ikinci ve üçüncü olan eserlerin sahipleri ödüller kazanacak. Ayrıca dereceye giren çalışmalar, BlizzConline yayını sırasında gösterilecek özel bir bölümde sergilenecek.

 

Dijital Hikâye Anlatımı Yarışması

Dijital Hikâye Anlatımı Yarışması, dijital film yapımcısı olmak isteyenleri ve amatör yönetmenleri Blizzard evrenlerini konu alan, hikâye tabanlı kısa videolar hazırlama imkanı sunuyor. Tıpkı Sanat Yarışması’nda olduğu gibi, Blizzard’ın son 30 yılından ilham almak isteyebilirsiniz. Bu da destansı bir hikâyeyi kendi bakış açınızla yeniden anlatmak, farklı zamanlar veya evrenlerden karakterleri bir araya getirmek ya da sadece yaratıcılığınızın sizi nereye götüreceğini keşfetmek anlamına gelebilir. Kısa videonuz gerçek dünyadan çekimler, animasyonlar, oyun içi görüntüler ya da bunların üçünü birden içerebilir.

Birinci, ikinci ve üçüncü olan eserlerin sahipleri ödüller kazanacak. Ayrıca BlizzConline yayını esnasında tüm dünya hikâyenizi izleme şansı bulacak.

 

Yetenek Gösterisi

Yetenek Gösterisi, herkesin kendi özel yeteneklerini tek başlarına ya da grup olarak sergileme olanağı bulacağı biretkinlik. Bunlar müzikal, fiziksel, sihirli ya da diğer türlerde olabilir.

Bu çevrimiçi gösteriye katılabilmek için tek yapmanız gereken şey şarkı söyleyerek, dans ederek ya da farklı bir şekilde performansınızı sergilediğiniz videonuzu göndermek. BlizzConline yayını sırasında gösterilmek üzere seçilebilirsiniz.

 

Murloc Yürüyüşü

Son birkaç yıldır BlizzCon’da gerçekleşen ve gelenek haline gelen, yüzlerce insanın murloc kılığına girerek etkinlik salonlarında bir tür geçit töreni yaptığı bu olayı onurlandırmak adına, BlizzConline’da sanal Murloc Yürüyüşü düzenlenecek.

Katılımcılardan biri olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bir murloc’ın (ya da sizin zihninizdeki murloc tasvirinin) kılığına girerek yürüdüğünüz ya da dans ettiğiniz bir fotoğrafınızı ya da videonuzu (30-60 saniye uzunluğunda ve ideal olarak yatay çekilmiş)  göndermek. Ayrıca oyun içinde yürüyen murloc’ların fotoğrafları ve videoları da olabilir.

 

Tüm katılımların ve çalışmaların doğru şekilde gönderilmesine dair ipuçlarını ve diğer önemli kriterleri öğrenmek için resmi kuralları buradan okuyabilirsiniz. Kayıt yaptırmak için ise bu adrese gitmeniz yeterli. Son katılım tarihi 4 Ocak 2021 olarak belirlenmiş.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.