Bu Sefer Hızlı ve Öfkeli Olmaktan Fazlası Gerekecek – Hızlı ve Öfkeli 8 Bu Sefer Hızlı ve Öfkeli Olmaktan Fazlası Gerekecek – Hızlı ve Öfkeli 8
Hızlı ve Öfkeli 8 ismiyle vizyona girecek olan aksiyon filmi The Fate of the Furious, suçtan uzaklaşmak isteyen ekibin peşini bırakmıyor. Bu Sefer Hızlı ve Öfkeli Olmaktan Fazlası Gerekecek – Hızlı ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli 8 olarak 13 Nisan tarihinde vizyona girecek olan aksiyon filmimiz The Fate of the Furious, eski serilerden farklı olarak bu sefer işin içerisine biraz da dram eklemeyi unutmamış.

Filmin hikayesi bizleri eski ekipten birkaç kişiyle tekrar bir araya getiriyor. Dom ve Letty evlenip, bal ayının tadını çıkartmaktadırlar. Brian ve Mia da emekli olmuştur. Her şey güllük gülistanlık giderken Chiper isimli gizemli bir kadın, Dom’un hayatını alt üst eder. Dom’un ailesine, sevdiklerine ihanet etmesini sağlar. Tekrar suça bulaşan Dom, güvendiği insanlardan ayrılır. Ekibin geri kalanı, Dom’u durdurmak için bir araya gelirler.

Önceki serileri izlemeyenler ve belki de ilk defa Hızlı ve Öfkeli’nin tadına bakacaklara ufak bir uyarı; mantık aramayın. Bu film sizi otomobillerin renkli ve vahşi dünyasına götürecek, yanına da bolca hatun poposu. En azından filmin ilk birkaç dakikasında güzel hatunları izleyecek, ardından ilginç bir yarışa şahit olacağız. Sonrasında ise Dom’un kötü tarafıyla tanışacağız.

Spoiler olmaması adına fazla detay vermek istemem ve açıkçası filmden aksiyondan fazlasını beklememenizi öneririm. Aksiyonların da amacı bu değil midir? Bol patlama, yağmalama falan filan. Hızlı ve Öfkeli 8, türünü sevenlerin istediğini veren nitelikte. Eğlenceli müzik seçimleri, kimi zaman “vay anasını” dedirtecek sahneleriyle öne çıkan kamera geçişleri, hatta IMAX’te izliyorsanız tatlı göndermeleriyle film, aslına bakılacak olursa oldukça başarılı. Muhtemelen tek sorunu, mantık arayanlara istediğini vermemesidir.

Arabalarla aranız iyiyse, zaten istediğinizi alacaksınız. Tabii komediyi de es geçmemek lazım. Eski yüzleri tekrar görmek, isimleri tekrar duymak, yanına eklenen esprilerle Hızlı ve Öfkeli 8, beklenenden fazlasını sunmuyor. 

Ghost in the Shell – O Kadar Gömmeye Gerek Var Mıydı?Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.