Kategoriler

En Yaşlı Bond Kızı, Spectre’deki Yerini Aldı

Yıllara meydan okuyan film serisi 007 James Bond, bu sefer Spectre ismiyle karşımızda. Bakalım Sam Mendes’in yönettiği film, ne kadar başarılı.

Her şey roman yazarı olan Ian Fleming‘in 1953 yılında ortaya çıkarttığı bir isimle başladı: James Bond. Bond, MI6’in İngiliz gizli ajanlarından biri ve kod adı da 007. Daha önce Sean Connery, David Niven, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan tarafından beyazperdede şekil bulan James Bond, şimdi de Daniel Craig’in yüzüne sahip. Konumuz ise Spectre.

Fragtist Spectre monica-bellucci-twitter

Blog başlığının detayı ise 50 yaşında olan İtalyan oyuncu Monica Belluci’yi konu alıyor. Kendisi en yaşlı Bond Kızı olarak tarihe geçmeyi başardı.

Spectre, 007 James Bond’un yeni macerasını konu alıyor. Hikayemiz ise Meksika’da başlayıp, Roma’ya kadar uzanıyor ve hatta arada birkaç mekanı daha ziyaret ediyoruz ancak o kadarını filmi izleyince öğrenirsiniz. James Bond, M’in bazı kurallarını hiçe sayarak Meksika’ya gidip, bazı araştırmalar yapmaya başlar. Bu araştırmasının ardındaki isim ise Skyfall projesindeki M’in (Judi Dench) ta kendisidir. James Bond’un habersiz araştırma girişimleri başını belaya sokar ve Q tarafından istemeden de olsa bir izlenme programına tabi tutulur. Doğal olarak nerede olursa olsun, MI6 tarafından anında bulunacaktır. Film geçmişten gelen şifreli bir mesaj sebebiyle James Bond’u beklenmedik bir görevle, önce Mexico City’ye oradan Roma’ya götürür. Bond burada ünlü bir suçlunun güzel ve yasak dul karısı Lucia Sciarra’yla (Monica Bellucci) buluşur. Bond gizli bir toplantıya sızarak SPECTRE adındaki şeytani örgütün varlığını ortaya çıkartır. Ancak işin daha tuhaf ve çirkin kısmı ise MI6’i ele geçirmeye çalışan başka kuruluşların varlığıdır. 007, hem kendisine bırakılan mesajın ardındaki sırrı çözmek, hem de MI6’i, bulunduğu durumdan kurtarmak için eski düşmanı Mr. White’ın kızı olan Madeleine Swann’ı aramaya başlar. 007, Moneypenny ve Q’dan kıza ulaşmak için kendisine gizlice yardım edilmesini ister. 007, Spectre isminin ardındaki sırrı çözemeye başladıkça, kendisini geçmişinde hatırlamak istemediği olayların tam ortasında bulur.

Filmimizin başrol oyuncuları; Daniel Craig (James Bond), Christoph Waltz (Oberhauser), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Ralph Fiennes (M), Monica Bellucci (Lucia), Ben Whishaw (Q), Naomie Harris (Moneypenny), Andrew Scott (C) ve Jesper Christensen (Mr. White). Filmin yönetmen koltuğunda ise Skyfall, American Beauty ve Road to Perdition gibi filmlerden tanıdığımız Sam Mendes.

Fragtist Spectre

1 2

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Blog