Kategoriler

The Lego Batman Movie’ye Gidilir mi?

The Lego Batman Movie ne kadar iyi ya da kötü? Çocuk filmi mi yoksa Batman hayranlarının da ilgisini çeker mi? Önceki filmden farkı ne? Hepsi bu yazıda.

Geçen pazar kızımla beraber The Lego Batman Movie’nin ön gösterimi için Capitol’e gittik. Sinemaya girip güzel koltuklarımıza yerleştik. Sonra da mısırlarımıza girişmek üzere hazır vaziyetinde filmi beklemeye başladık.
 
Işıklar söndü ve sinemanın o alışıldık surround ses şovu içerisinde film açıldı. Açılış daha ilk kareden çok keyifliydi. Alacağınız keyfi sizden çalmamak için bundan bahsetmeyeceğim. Film daha başından aksiyona dalıp sizi koltuklarınızda zıplatmaya başlarken ben de Lego dünyasının keyfini çıkartıyordum.
 
Bir ara yan gözle kızıma baktım. O da eğleniyordu. O zaman görev iyi gitmekteydi. Açıkçası aksiyon sağlamdı. Batman’in karizması, başarılı seslendirme, arada kızımın Batman’le ilgili sorduğu onlarca soru (Baba neden hiç gülmüyor, gözleri neden ışıklı, neden siyah giyiyor) yağmuru altında ikimiz de eğleniyorduk. The Lego Batman Movie bence olmuştu.
 
Peki Neden? 
 

Evet o yandaki Robin!

 

 

 
Film, klasik Batman çizgisini takip ederken ana kahramanı Lego ile birleştirmekte çok başarılı. Hatta önceki film The Lego Movie’de olduğu gibi bunu gözünüze sokmadan yapıyor. (Ama önceki filmde Lego’nun gözünüze sokulması normaldi çünkü o zaten Lego filmiydi.)
 
Ayrıca “hepimiz birleşelim, heyy yaşasın dostluk ve Pembe Ponyler!” tadında bir çizgi film havasında da değil. Karanlık ama sevimli karakterler aslında ciddi bir film senaryosu içerisinde akıp gidiyor. O yüzden hem Batman hayranları, hem Lego meraklıları için iyi bir film. Hatta büyüklerle çocukların bir arada gidebilecekleri en iyi filmlerden birisi diyebilirim.
 
Batman’in araçlarını Lego parçalarını birleştirerek yapması, dağılan binaların ve çevrenin aslında Lego parçalarından oluşması filme sevimlilik katıyor. Filmin konusunu bilerek açık etmiyorum ama burada onlarca süper kahraman ve farklı bir Joker’le karşılaşacağınızı söyleyebilirim. Ayrıca esprilerin çok Amerikanvari olmaması da başka bir olumlu yönü. 
 
Tüm yazıyı atlayıp direkt buraya bakanlar için de şunu yazayım: Hafta sonu yapacak daha iyi bir işiniz yoksa biletinizi şimdiden alın. On üzerinden sekizlik bir film sizi bekliyor. 
Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Blog · Editörün Seçimi · Kültür & Sanat