Kategoriler

Warcraft Filminin Kitapları Şimdi Türkçe!

Oyuncu kitlesi tarafından merakla beklenen ve büyük yankı uyandıran Warcraft filminin kitapları Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. Detaylar burada!

Geçtiğimiz yıllarda oyuncu kitlesi tarafından beyazperdeye uyarlanması istenen ve büyük beklentilerin içinden çıkıp gelen Warcraft filmi 3 Haziran tarihinde gösterime girmişti. Beklendiği gibi büyük yankı uyandıracağa benzeyen serinin ilk filmi, oyundan filme uyarlanan en iyi yapım unvanını da büyük bir gururla almıştı.

Warcraft Filmini İzledik – “A New Warrior For The Horde!”

Blizzard Entertainment‘ın efsanevi Warcraft dünyasını anlatan film, Warcraft oyunlarını oynamamış olan izleyicilerin salondan kafalarında kocaman kocaman soru işaretleriyle ayrılmasına yol açmıştı. Christie Golden da bu merakın üstesinden gelmek için tamamı film kurgusuna yönelik olmak üzere iki kitap yazmış. İlk Kitap olan Warcraft: Durotan, film öncesinde Orkların dünyasında geçen konuyu ele alıyor. Yani izleyicinin sorduğu; “Gul’dan kimdir? Nasıl geldi kocaman Horde’un başına?” ya da “Fel nedir ne işe yarar?” gibi filmde karşımıza pat diye çıkan şeylerin cevabını veriyor. İkinci kitap olan Warcraft: Filmin Hikayesi ise adından da anlaşılacağı üzere filmin edebi bir tasvirini yapıyor bizlere.

fragtist warcraft durotan

İki dünya. Bir yuva.

Güçlü ve özgürlüğüne düşkün Buzkurdu Klanı için yaşam şartları gitgide güçleşiyor. Draenor dünyası azalan sürüler ve uzayan kışlarla yüz yüze. Gul’dan adındaki gizemli bir yabancı, Buzateşi Sırtı’na gelerek yeni diyarlardan söz ediyor ve Buzkurtları’nı kendisine katılmaya davet ediyor. Durotan zorlu bir kararın eşiğinde. Ya evini, gururunu ve halkının geleneklerini geride bırakarak bir bilinmeyene doğru yola çıkacak ya da yaşamın yeni yüzüyle savaşacak.

Gişe rekorları kıran filmin öncesi: sıra dışı bir yaşam, mücadele ve büyü öyküsü. Legendary Pictures ve Universal Pictures’dan, Blizzard Entertainment’ın yarattığı ve tüm dünyaya mal olan Warcraft efsanesine dayanan epik bir macera.
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Christie Golden
Çevirmen: Can Besen
Sayfa Sayısı: 280

warcraft filmin hikayesi

İki dünya. Bir yuva.

Barış içindeki Azeroth toprakları bir savaşın eşiğinde.

Azeroth medeniyetinin kapısında, topraklarını istila etmek için bekleyen korkutucu bir ırk var: Tükenmenin eşiğindeki topraklarından göç eden Orklar. İki dünyayı birleştirecek kapı açıldığında, ordulardan biri yıkımla, diğeri ise tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Düşman taraflardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve memleketlerinin kaderini değiştirecek bir onur mücadelesine girişecek. Böylece pek çok yüzü olan ve herkesin farklı bir mücadele verdiği bir savaşın ortasında, olağanüstü bir güç ve fedakârlık destanı yazılacak.

Legendary Pictures ve Universal Pictures’dan, Blizzard Entertainment’ın yarattığı ve tüm dünyaya mal olan Warcraft efsanesine dayanan epik bir macera.
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Christie Golden
Çevirmen: Can Besen
Sayfa Sayısı: 280

Film ile yetinmeyen, aşırı derecede geek olan ya da farklı bir kitap okumak isteyen herkes bu iki güzide kitabı okumanızı tavsiye ederiz. Belki de kendinize bayram hediyesi olarak böyle güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Görüntülenmeler:
4
İlgili Kategoriler
Blog · Haber · Kültür & Sanat