Yeni Nesil GeForce Ekran Kartlarına Daha Çok Var Yeni Nesil GeForce Ekran Kartlarına Daha Çok Var
NVIDIA'nın Computex 2018'deki kapalı basın toplantısından yapay zeka ve derin öğrenmeye dayalı birçok açıklama yapıldı ancak yeni GeForce ekran kartı serisi bekleyen oyuncular biraz... Yeni Nesil GeForce Ekran Kartlarına Daha Çok Var

NVIDIA’nın Computex 2018’deki kapalı basın toplantısından yapay zeka ve derin öğrenmeye dayalı birçok açıklama yapıldı ancak yeni GeForce ekran kartı serisi bekleyen oyuncular biraz üzülebilir.

PCWorld’ün haberine göre, NVIDIA CEO’su Jensen Huang’a yeni nesil GeForce ekran kartlarının ne zaman piyasaya sürüleceği sorulmuş toplantıda. Huang’ın verdiği cevap ise biraz üzücü: “Uzun zaman sonra.”

Tabii bu durum NVIDIA’yı Big Format Gaming Display (BFGD) üretiminden alıkoymuyor. Basın toplantısında geçtiğimiz CES fuarında tanıtılan 65 inçlik monitör bir kez daha gösterilmiş. Bu kez çok daha stabil ve çıkışa hazır göründüğü söylenen monitör bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek. En azından NVIDIA’nın planı bu yönde gözüküyor. Yeni monitör 4K çözünürlük, HDR ve G-Sync teknolojilerini destekliyor. BFGD formatına sahip monitörleri Acer, Asus, HP gibi üçüncü parti üreticiler de tasarlayıp piyasaya sürecek. Yeni ekranlar 120 Hz tazeleme oranına ve yerleşik SHIELD desteğine de sahip olacak.

NVIDIA Yeni Game Ready Sürücülerini Yayımladı