Western Digital Yeni Depolama Çözümlerini Açıkladı Western Digital Yeni Depolama Çözümlerini Açıkladı
Western Digital, Consumer Electronics Show 2018'de (CES 2018) tüketici çözümlerinde çığır açan ürünlerini tanıttı. Western Digital Yeni Depolama Çözümlerini Açıkladı

Western Digital, Consumer Electronics Show 2018’de (CES 2018) tüketici çözümlerinde çığır açan ürünlerini tanıttı.

Ürünlerin arasında Akıllı Ev cihazları aracılığıyla ses ile aktifleştirilen medya yayını, dünyanın en küçük 1 TB USB’si ve ultra mobil, yüksek performanslı, kablosuz ve geniş kapasiteli flash depolama ürünleri yer alıyor. SanDisk ve WD markaları altında satılacak bu ürünler ile kişisel deneyimler ve anılar yıllar boyunca saklanıp paylaşılabilecek.

Akıllı telefonlar, dronelar, aksiyon kameraları ve sanal gerçeklik (VR) gözlükleri, kullanıcıların arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmak isteyecekleri zengin içerikleri yakalıyor. Çok mercekli kameralar, 8K video, 5G kablosuz bağlantı, VR, artırılmış gerçeklik (AR) ve video yayınları ile son derece zengin deneyimler yaşamayı sağlıyor. Ayrıca çok büyük kütüphanelere de ihtiyaç yaratıyor. Sonuç olarak tüketiciler kişisel içerikler oluşturma, saklama, erişme ve paylaşmanın kolay yollarını arıyor.

Western Digital, Müşteri Çözümleri ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, “Resimler, videolar, müzik ve fikirler ile yaşamımız arasındaki bağ giderek daha da güçleniyor ve zenginleşiyor. Çocuğunun gösterisini akıllı cihazıyla kaydeden veliden drone tutkunlarına veya profesyonel fotoğrafçısına, tüketici çözüm yelpazemiz herkesin dijital dünyasını dilediği gibi saklayabilmesi ve paylaşabilmesi için tasarlandı,” dedi.

Akıllı Ev cihazları aracılığıyla yeni ses ile aktifleştirilen medya yayını. My CloudTM Home cihazları, kullanıcılarına içeriklerini kolayca yakalama, saklama ve tek bir noktada organize etme imkanı sağlıyor. Akıllı Ev ortamında My Cloud Home cihazları kullanıcıların müzik arşivlerine sesli komutlarla erişebilmesini sağlıyor. Bunun için Amazon Alexa’yı destekleyen popüler cihazlar ile birlikte çalışıyor. My Cloud Home uygulaması aynı zamanda Google Chromecast teknolojisiyle uyumlu olarak çalışıyor.

Teknolojide dönüm noktaları yaratma geleneğine devam eden Western Digital flash depolamanın geleceğine dair ipuçları veriyor. Bunlar arasında, dünyanın en küçük 1 TB’lık flash belleği var. Ayrıca çok büyük boyutlardaki verileri saklamaya olanak sağlayan çok küçük ama güçlü bir USB Type-C flash belleği de yer alıyor. Ve dünyanın en küçük 256 GB flash belleği bulunuyor.

Yeni 256 GB kapasiteli SanDisk Ultra Fit™ USB 3.1 Flash Drive düşük profilli / dikkat çekmeyen bir flash bellek olup daha çok veri depolamak isteyenler için üretildi. 256 GB ile kullanıcılarına ellerinin altında daha çok içerik bulundurma esnekliği sağlanıyor. 256 GB yaklaşık olarak 14.000 fotoğraf, 10 saatlik full HD video ve 16.000 şarkıya denk gelmekte.

Yüksek performanslı veri saklama çözümlerine ihtiyaç duyan fotoğraf ve drone tutkunları için Western Digital iki tane taşınabilir SSD’yi piyasaya sürüyor. My Passport Wireless SSD, tek bir dokunuşla hafıza kartı kopyalama ve hareket halindeyken içerik paylaşmanın yanı sıra yeni bir kabiliyet olan FiLMiC Pro ve LumaFusion gibi üçüncü parti mobil yaratıcı uygulamalar üzerinden doğrudan cihazlara bağlanma özelliklerini sunuyor.

Öte yandan SanDisk Extreme® Portable SSD ise hareket halindeyken yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ve videoları saklamak için birebir.

Verinin potansiyelinden en fazla verimi almayı sağlayan Western Digital, sektörün en geniş ürün ve çözüm yelpazesiyle kişisel verilerini yakalamak, saklamak, erişmek ve dönüştürmek isteyen herkese yardımcı oluyor. Daha fazla bilgi için Western Digital ve SanDisk web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Western Digital Depolama Çözümlerinde Çığır Açan Yeni Ürünlerini Tanıttı