Yeni Acer Predator Triton 900 ve 500 Masaüstü Bilgisayarlarla Yarışıyor Yeni Acer Predator Triton 900 ve 500 Masaüstü Bilgisayarlarla Yarışıyor
Acer yeniden tasarladığı iki yeni Windows 10 oyuncu dizüstü bilgisayarını CES 2019’da tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. Yeni Acer Predator Triton 900 ve 500 Masaüstü Bilgisayarlarla Yarışıyor

Acer yeniden tasarladığı iki yeni Windows 10 oyuncu dizüstü bilgisayarını CES 2019’da tanıttı. İlki ince tasarımı, 17 inçlik 4K çözünürlüklü ve dönüştürülebilir ekranıyla dikkat çeken Predator Triton 900. İkincisiyse yalnızca 17,9 mm (0,70 inç) inceliğindeki 15 inçlik tamamen metal oyun canavarı Predator Triton 500. Her iki bilgisayar da yeni ve işlevsel tasarımları ile oyuncu masaüstü bilgisayarlarıyla yarışan güçlü donanımları bir araya getiriyor.

“İşlem gücünden ödün vermeden daha fazla kullanım şekli sunan tasarımlara sahip oyuncu dizüstü bilgisayarları geliştirmek için sınırları zorluyoruz,” diyen Acer Tüketici Dizüstü Bilgisayarları ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü Jerry Hou, sözlerini şöyle sürdürdü: “Predator Triton 900’ün türünün tek örneği olan katlanabilir ekranı birden fazla oynanış senaryosu sunuyor. Triton 500 ise her yerde oyun oynamak isteyenler için ince ve tamamen metal bir gövdede üstün oyun performansı sağlıyor.”

NVIDIA GeForce OEM Genel Müdürü Kaustubh Sanghani, ise şunları söyledi: “Yeni GeForce RTX 2080 GPU’muzun Acer’ın dizüstü bilgisayarlarda yeni oyun deneyimleri sunmasına yardımcı olmasından heyecan duyuyoruz. Gerçek zamanlı ray tracing ve yeni nesil ultra hızlı GDDR6 bellek gibi çığır açan teknolojiler sayesinde, sağlam ve zengin özelliklere sahip bir oyun platformu arayan oyuncular Predator Triton 900’ü rahatlıkla tercih edebilir.”

Intel Müşteri Bilgisayar Grubu Başkan Yardımcısı Chris Walker’ın ise konuya yaklaşımı şu şekilde: “8. Nesil Intel Core H-serisi işlemciler, endüstri lideri dizüstü bilgisayar işlem performansı ile teknolojilerini bir araya getiren eksiksiz bir platform şeklinde tasarlandı. CPU performansı, en iyi oyun deneyimini sunmak için önemli. Yeni Predator Triton oyuncu dizüstü bilgisayarları da bu performansı ve sağlam platformu yenilikçi tasarımlarla göz önüne seriyor.”

Predator Triton 900 ve 500, hava akımını yüzde 45 artıran 4. nesil AeroBlade 3D metal fanlara sahip. Yeni modellerde ayrıca uzun oyun maratonlarında ve AAA yapımlarda bilgisayarı serin tutan Coolboost teknolojisi de mevcut.

Predator Triton 900

Predator Triton 900 yenilikçi tasarım özelliklerine sahip yepyeni biçimiyle dikkat çeken bir oyuncu dizüstü bilgisayarı. Üründe 17 inç ekranı katlayabilen, uzatabilen veya saklayabilen CNC ile işlenmiş Ezel Aero Hinge menteşe bulunuyor. Kullanıcılar dört farklı kullanım modu arasından tercih yapabiliyor. Oyun maratonlarında ekranı arkadaşlarınızla paylaşmak için ekran modunu, dokunmatik ekranda oyun için Ezel modunu, geleneksel oynanış için dizüstü modunu ve oyun veya tasarım araçları için stant modunu kullanabilirsiniz. Triton 900’ün trackpad’i klavyenin yanında bulunuyor. Böylece kullanıcılar hem klavye hem de trackpad ile oyun oynarken ellerini daha doğal şekilde yerleştirebiliyor. Trackpad 23,75 mm (0,94 inç) inceliğinde.

Dizüstü, yeni NVIDIA GeForce RTX 2080 grafik işlemcisi ve NVIDIA G-SYNC teknolojisine sahip 4K IPS ekranla donatılmış durumda. Bilgisayar, yüksek performanslı 6 çekirdekli 8. nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçeneklerine sahip. Ayrıca NVMe PCIe RAID 0 SSD’ler ve 32 GB’a kadar DDR4 bellekler sayesinde oyuncular, yüksek performans gerektiren oyunları akıcı şekilde oynayabiliyor. Cihaz, kullanıcıların sevdikleri PC oyunlarını Windows 10’da Xbox kolu ile oynamasına imkan veren Xbox kablosuz alıcısıyla birlikte geliyor. Waves özelliklerine sahip sesler ise paketi tamamlıyor. Üstün ses kalitesi sunan Waves Maxx ile birlikte gerçekçi 3D ses deneyimi için Waves Nx kafa takip özelliği yer alıyor.

Predator Triton 500

Predator Triton 500, 17,9 mm (0,70 inç) inceliğinde ve 2,1 kg (4,6 lbs.) ağırlığındaki yapısıyla öne çıkan güçlü bir 15,6 inç Full HD oyuncu dizüstü bilgisayarı. Tamamen metal, dayanıklı bir kasaya sahip olan ürün yalnızca 6,3 mm olan ince çerçeveleriyle %81’lik gövde-ekran oranına ulaşıyor. İnce yapılı Triton 500, sırt çantasına veya evrak çantasına kolayca sığabiliyor. Çantadan çıkardığınızda ise bir oyun canavarına dönüşüyor. 8 saate varan pil ömrü sayesinde oyuncular favori oyunlarını ister yolda ister dışarıda arkadaşlarıyla oynayabiliyor.

Predator Triton 500’de, Max-Q tasarımlı NVIDIA GeForce RTX 2080’e kadar uzanan GPU seçenekleri, 8. nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemciler, NVMe PCIe RAID 0 SSD’ler ve 32 GB’a kadar DDR4 bellek bulunuyor. Hız aşırtılabilen ve VR için hazır olan grafik işlemci, oyuncuların en son teknoloji oyunların ve VR deneyimlerinin tadını çıkarmasını sağlıyor. 15,6 inç boyutunda ve 300 nit parlaklığındaki IPS ekran, 3 ms hızlandırmada 144 Hz ile oyunlara hayat veriyor. NVIDIA G-SYNC teknolojisi oyun oynarken veya film izlerken akıcı görüntüler oluşturuyor.

Akıllı telefondan kontrol imkanı

Bu yıl içinde çıkacak olan PredatorSense mobil uygulaması Predator bilgisayarları akıllı telefon üzerinden kontrol etme imkanı sunuyor. Uygulama ile hız aşırtma ayarları, fan hızları, aydınlatma ve ses modları kontrol edilebiliyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden bilgisayardaki aktif aydınlatma profillerini görebilir veya bunları uzaktan değiştirebilir. Ayrıca, fiziksel kısayol tuşları özel makrolar atanabilir ve kontrol edilebilir.

Triton 900 ayrıca League of Legends oyuncularına yönelik Predator RGB Assault uygulamasına da destek veriyor. Bu uygulama, oyundaki karakterler becerilerini kullandığında klavyede önceden belirlenmiş aydınlatma efektlerinin görülmesini sağlıyor. Kullanıcılar karakterlerinin her becerisi için ayrı efekt belirleyebiliyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Predator Triton 900, Mart ayında Kuzey Amerika’da 3999 $’dan, Mart ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 4199 €’dan, Mart ayında Çin’de 39.999 ¥’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Triton 500, Şubat ayında Kuzey Amerika’da 1799 $’dan, Şubat ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1999 €’dan, Ocak ayında Çin’de 16.999 ¥’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

MSI Yeni Ürün Gamını Duyurdu: GS75 Stealth Öne Çıkıyor