ASUS ROG Computex 2018’de Yeni Ürünlerini Tanıttı! ASUS ROG Computex 2018’de Yeni Ürünlerini Tanıttı!
ASUS ROG Computex 2018'de yeni oyuncu ürünlerini tanıtma fırsatını buldu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. ASUS ROG Computex 2018’de Yeni Ürünlerini Tanıttı!

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından Computex 2018, dünyaca ünlü markaların ürünlerini ve teknolojilerini ziyaretçileriyle buluşturdu. ASUS’un oyuncular için tasarladığı markası Republic of Gamers (ROG) da dünyanın ilk 3D vapor-chamber soğutma sistemine sahip oyuncu akıllı telefonunu tanıttı. Büyük ilgi gören ve ROG’un oyun DNA’sına sahip telefonu, güçlü donanımlarıyla mobilde eşi benzeri olmayan bir oyun deneyimi sunuyor. ROG’un oyuncu dizüstü bilgisayarları ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II de Computex 2018’de görücüye çıktı.

Computex 2018’de yaptığı sunumun başlangıcında ROG ürün serisinin genişlemesiyle ilgili heyecanını paylaşan ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih şunları söyledi: “Bugün farklı olmaya cesaret edenlerin bir kutlamasıdır! 12 yıl önce ROG, oyuncular için tasarlanan en üst düzey sistemleri inşa etme arzumuzla kuruldu. Şimdi ise dünya çapında ROG mühendisleri, tasarımcıları, profesyonel oyuncuları ve meraklıları ile bu hedeflere ulaştık. Yeni nesil oyun yeniliklerini yaratmaya çalışırken, bu ruhu daha da ilerleteceğiz.”

Uzun zamandır beklenen ROG Phone, dünyanın ilk GameCool 3D vapor-chamber soğutma sistemiyle dikkat çekiyor. Oyun laptop’larına özel buhar odası soğutmasından faydalanıyor telefon. ROG Phone, oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkaran ultrasonik AirTrigger dokunmatik sensörlere de sahip. Yan tarafında konumlandırılmış portlarıyla oyuncu merkezli bir tasarıma bürünüyor telefon. ROG Phone, 90Hz’lik tazeleme hızı, 1 ms tepki süresi ve HDR görsellere sahip AMOLED ekranıyla üst seviye bir görsel deneyim sunuyor. 96 GHz’lik 8 çekirdekli Qualcomm Adreno 845 mobil platforma ve Qualcomm Adreno 630 GPU’ya sahip telefon.

Qualcomm Teknoloji Şirketi Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Don McGuire, ROG ve Qualcomm arasındaki uzun vadeli ortaklığı vurguladı. “Qualcomm ve ASUS uzun yıllar boyunca büyük başarılar kazandılar. Bugün de en son teknoloji ürünü cihazlardan biri olan ROG Phone’umuzun heyecanını yaşıyoruz. Tamamen yeniden tasarlanan Snapdragon 845 Mobil Platformu ile oyunlar için optimize edilmiş Adreno 630 GPU’ya sahip. Telefon hız için tasarlandı ve batarya verimliliğini en üst düzeye çıkararak kullanıcılara daha uzun süre oyun deneyimi sunacak. Snapdragon 845 benzersiz bir oyun deneyimi sunmak için tasarlandı. Olağanüstü performans, hızlı ve pürüzsüz grafikler ve Gigabit, LTE veya 802.11ad Wi-Fi üzerinde hız sağlar.”

En iyi oyun deneyimlerini yaratmaya adanmış ortaklıkların yanı sıra ROG etkinliğinde ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II’nin de dahil olduğu yeni oyun dizüstü bilgisayarları da duyuruldu. Rekabetçi oyuncular için mükemmel olan ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II, üstün kontrollü oyunculara HyperStrike Pro klavyesi sunuyor. Ayrıca hızlı tempolu oyunlarda maksimum avantaj için de ultra hızlı 3ms ekran tepki süresi ile dünyanın ilk 144Hz süper dar çerçeveli ekranına sahip.

ROG Strix SCAR II FPS oyunları için özel olarak geliştirilmiş üstün oyuncu bilgisayarları sunan Strix serisinin yepyeni sürümü. Tamamen yeni tasarımı, kapağın karşısındaki iki renkli kaplaması, Kevlar’dan ilham alan işaretlerle yeni bir klavye düzenine sahip. Ayrıca özelleştirilebilir Aura Sync ışıklandırmalı ön ışık çubuğu da içerir.

ROG Strix SCAR II ve ROG Strix Hero II, ultra hızlı 3ms ekran tepki süresine, geliştirilmiş kontrol için HyperStrike Pro oyun klavyesine ve yüksek performanslı CPU ve GPU için HyperCool Pro teknolojisi ile birlikte dünyanın ilk 144Hz süper dar çerçeveli ekranına sahip. Aynı zamanda, gelişmiş bağlantı için çok antenli Wi-Fi özelliğine sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarıdır.

 ASUS, Computex 2018 İçin Gal Gadot ile Anlaştı!