Asus Zenbook UX362 İlk Bakış Asus Zenbook UX362 İlk Bakış
360 derecelik katlanabilme yetisine sahip olan Zenbook UX362, hem hafif hem güçlü hem de inovatif. Ayrıntılar ilk bakışımızda. Asus Zenbook UX362 İlk Bakış

Teknoloji dünyasında herhangi bir ürüne bakarken o üründe en çok sevdiğimiz özelliğin ürünün teknik özelliklerinden çok tasarımında yattığını söylesek yalan söylemiş olmayız. Açıkçası cep telefonları başta olmak üzere, sadece içi değişen ama dışı penguen gibi birbirine benzeyen ürünler veya tasarımında bir kaç milimlik değişikliklerle kendini göstemeye çalışan “yenilik dolu” cihazlar kendilerini sıkıcılık kervanından kurtaramıyor.

İşte Asus’un Zenbook UX362 gibi ürünleri burada hayat kurtarıyor. 360 derecelik katlanabilme yetisine sahip bu notebook hem hafif hem güçlü hemde inovatif dokunuşlara sahip. Hemen teknik özelliklerini hızlıca sayalım: İşlemci: Intel Core i7-85675U 1.8 GHz, 16 GB RAM, 1TB NVME M2 SSD, NVIDIA GeForce MX150 Grafik işlemci (2GB GDDR5 RAM), 3 adet USB 3.1 yuvası (birisi Tip A ikisi tip C).

Bu güç çalışmak için fazlasıyla ideal. Hatta bu cihazla tüm F2P oyunları çalıştırabilir ve video montaj yapabilirsiniz. Burada oyun konusunda sizi tek zorlayacak şey 13.9″ boyutunda full HD ekran olacaktır ki o zorluğu da ancak FPS oyunlarında yaşarsınız. Bu durumda cihazı daha büyük bir monitörte bağlayabilirsiniz.

Asus ısınma sorununu ortadan kaldırmak için ergolift tasarımını kullanmış. Yani notebook’un altı biraz yukarıda duruyor ve bu sayede cihazın altında bir boşluk kazanılmış. Bu boşluktan elde edilen hava akımı cihazın soğutmasına gerçekten de büyük katkı sağlıyor. Bu, yazı yazmak için de avantaj sağlayan 135 derecelik bir eğim demek.

Asus Zenbook UX362’nin bir avantajı da NanoEdge adını verdiği çerçevesiz ekranı. Böylece
cihaz daha da inceltilmiş ve ekran gövde oranı %90’lara gelmiş.

Başlangıç paragrafında cihazın hafifliğinden bahsetmiştik. Buradaki ağırlık pil ile birlikte 1.10 Kg demek. Cihazın pil süresini ölçme imkanımız olmadı.

Asus Zenbook UX362 ile ilgili ilk izlenimlerimiz bunlar. Bir çok özelliğiyle bizi tavladı diyebiliriz. Zaten Asus bu tip cihaz tasarımlarında daha önce de kendini defalarca kanıtlamış bir firma. Cihaz biraz daha bizde kalırsa testini de size yetiştirmeye çalışacağız.

Artık Asus Notebook’larını Bir Araba Gibi Kendi Anahtarıyla Açabileceğiz!


Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.