ASUS’tan Oyunculara Güçlü Yol Arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701 ASUS’tan Oyunculara Güçlü Yol Arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701
ROG Zephyrus S GX701, sıradışı tasarımı ve son teknoloji donanım özellikleriyle satışa çıktı. Ayrıntılar haberimizde. ASUS’tan Oyunculara Güçlü Yol Arkadaşı: ROG Zephyrus S GX701

ASUS, son teknoloji yeni bilgisayar modellerini duyurdu. Oyunculara özel olarak geliştirilen ROG serisinin yeni üyesi ROG Zephyrus S GX701, sıradışı tasarımı ve son teknoloji donanım özellikleriyle satışa çıktı. İnce ekran çerçeveleri sayesinde beklenenden çok daha az yer kaplayan kompakt bilgisayar, 17.3 inçlik büyük ekranıyla oyuncuların yeni yol arkadaşı olmayı amaçlıyor.

Çantada taşınabilen oyun canavarı

ROG Zephyrus S GX701, sıradışı klavye tasarımıyla daha ilk bakışta sıyrılmayı başarıyor. Standart bir dizüstü bilgisayardan çok daha farklı bir klavye konumlandırmasına sahip olan modelde klavye, bilgisayarın alt bölümünün tamamını kaplamak yerine ön tarafta bulunuyor. Arkada oluşan büyük boşluk ise özel olarak yukarı doğru kalkan klavye yapılandırması ile birlikte hava sirkülasyonunu maksimum seviyeye çıkararak bilgisayarın daha iyi soğutulmasını sağlıyor. Böylece oyunlar yüksek ayarlarda oynanırken ısınma sorunu minimuma iniyor.

Bilgisayar 8. nesil Intel Core i7 işlemcisi ve NVIDIA GeForce 2080 ekran kartıyla yeni nesil oyunların çoğunu rahatlıkla oynatabiliyor. Kullanıcının yaptığı seçimlerle güç tüketimine ince ayar çekebildiği Zephyrus S GX701, pil ömrü konusunda da yarı yolda bırakmıyor. Geliştirilen Optimus teknolojisiyle birlikte bilgisayar oyun ve diğer profesyonel işlemler sırasında tam güçte çalışıyor. Öte yandan internette gezinme ve video izleme gibi basit işlerde ise tasarruf modunda çalışıyor. Otomatik olarak değişen bu ayarlar ayrıca manuel olarak da değiştirilebiliyor.

Sıradışı tasarım

Zephyrus S GX701’in yenilikçi klavyesi, bugüne kadar üretilen bilgisayarlardan tamamen farklı bir deneyim sunuyor. Alternatif bir soğutma çözümü sunmak adına getirilen bu tasarım yeniliğine ek olarak, klavyenin sağ tarafında dokunmatik yüzey bulunuyor. Bu, oyunculara daha konforlu bir klavye deneyimi sunuyor.

Üstün performans şık tasarımla buluşuyor

Tasarım çizgisi olarak ROG serisinin geleneksel hatlarından izler taşıyan Zephyrus S GX701, sahip olduğu yüksek performansı, çekici tasarımıyla tamamlıyor. Oyun dünyası klasiklerinden biri haline gelen ROG logosu, bilgisayarın arka kapağını süslüyor. Her biri bağımsız arka aydınlatmaya sahip olan klavye tuşları ile birlikte özellikle karanlık alanlarda göz kamaştırıyor.

Oyuncular logo ve klavye tuşlarının renklerini diledikleri gibi değiştirebiliyor, ayrıca Aura Sync üzerinden bilgisayarlarındaki renklerin sahip oldukları diğer cihazlara da yansımasını sağlayabiliyor. Bu özellikleri kullanan oyuncular, kendilerini oyundaki atmosfere iyice kaptırıyor. Bağlantı seçenekleriyle oyuncuların tüm ihtiyaçlarını karşılayan bilgisayar, tasarımındaki incelikten ödün vermemek için harici kamerayla birlikte sunuluyor. Oyuncuların ceplerinde taşıyabilecekleri bu kompakt kamera 60 fps’te 1080p görüntü kaydederek özellikle yayın yapan oyuncular için vazgeçilmez bir aksesuar haline geliyor.

PANTONE tarafından onaylanan ekranıyla profesyonel tasarımcı ve içerik üreticilerinin ihtiyaçlarını da kapsamlı bir şekilde karşılayan bilgisayar, 2019 yılında gücü yanında taşımak isteyen teknoloji tutkunlarını bekliyor.

Türkiye’deki oyuncularla buluşan ASUS Zephyrus S GX701, Vatan Bilgisayar mağazalarından alınabiliyor.

Atari VCS Konsolunun Donanımında Değişikliğe Gidiliyor