Kategoriler

Chrome, Mac’lerde Daha Az Pil Harcayacak!

Google’ın sevilen internet tarayıcısı Chrome’un yeni amacı belli: Apple’ın taşınabilir Mac’lerinde daha az pil harcamak. Detaylar haberimizde. Tıklayın!

Google’ın sevilen internet tarayıcısı Chrome’un yeni amacı belli: Apple’ın taşınabilir Mac’lerinde daha az pil harcamak. Özellikle Safari’nin oldukça iyi olduğu bu konuda Google, arayı kapatmak istiyor.

Firma, bu durumu sonlandırmak adına hâlihazırda adımını atmış durumda: Tarayıcı, kimi Flash reklâmları engelleyebiliyor mesela. Ancak gelen bilgilere göre bu daha başlangıç. Ekip, dizüstü Mac’lere yüklenen Chrome sürümünün daha az enerji harcaması için mücadeleye devam edecek. Örneğin arka planda açık olan sekmeler için yeni bir işlem planı hazırlanıyor; bu da işlemcinin daha az yorulması (buna paralel olarak da pil ömrünün uzaması) ve bellek konusunda daha iyi bir yönetim sağlanması anlamına geliyor.

Sürdürülen çalışma sadece arka planda açık olan sekmelerle de alakalı değil. Bunun haricide de pek çok çalışmanın yapıldığı belirtiliyor. Bu çalışmalar yapılırken, kullanıcı deneyimini baltalayacak herhangi bir adımın atılmaması için de dikkat ediliyor imiş; geliştirici ekibin yalancısıyız.

Söz konusu iyileştirmelere sahip olan Chrome sürümünün, beta olarak bir ay gibi bir zamanda; tam sürüm olarak ise birkaç ay sonra son kullanıcıyla buluşacağını ekleyelim.

Mac’imiz olsa test de ederdik ancak heyhat… (Çok pahalı be! -Mert) Mesela şu aşağıdaki Mac’ten olsa bir tane çantamda, fena mı olurdu…

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Haber · Mobil · Notebook · Oyun ve Uygulama