COMPUTEX: G-SYNC Mobile Geliyor COMPUTEX: G-SYNC Mobile Geliyor
Pek çok -daha doğrusu cebinde parası olan- oyuncunun hayır duasını alan G-SYNC, şimdi de dizüstü bilgisayarlara geliyor. Detaylar haberimizde. Tıklayın! COMPUTEX: G-SYNC Mobile Geliyor

Pek çok -daha doğrusu cebinde parası olan- oyuncunun hayır duasını alan G-SYNC, şimdi de dizüstü bilgisayarlara geliyor. İlk modeller, Gigabyte, Asus MSI ve Clevo‘dan gelecek.

Öncelikle G-SYNC’in ne olduğunu aşağıdan öğrenelim.

G-SYNC ne işe yarıyor gördük. Peki bu teknolojiyi, hangi GPU’yu destekleyen dizüstü bilgisayarlarda göreceğiz?

Partiye katılan dizüstü bilgisayarlar arasında şu modeller var: GTX 970M SLI’lı Gigabyte Aorus X7, GTX 965M SLI’lı Aorus X5, 980M’li Asus G751, MSI GT72 G ve Clevo P770ZM-G ile P750ZM-G. Aslında bu kadar kasmaya gerek yoktu, aşağıdaki görselde hepsi var zaten:

fragtist-haber-nvidia-g-sync-notebook

GTX 980Ti’la birlikte masaüstü kullanıcılarını mest eden NVIDIA, G-SYNC konusunda da onları yalnız bırakmamış. Firma, işbirliği içerisinde olduğu monitör üreticileriyle -Acer, Asus- birlikte geliştirdiği modelleri de açıklamış (bu sefer hiç yazmayacağım! -Mert):

fragtist-haber-nvidia-g-sync-monitor

Son olarak NVIDIA’nın, G-SYNC’e yazılımsal iyileştirmelerde de bulunduğunu belirtelim. Örneğin artık, pencere modunda da G-SYNC açılabiliyor. Bunun haricinde G-SYNC, monitör maksimum yenileme hızına ulaştığında kapatılması için ayarlanabiliyor.

Neyse… Diğer Computex haberlerinde görüşmek üzere!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.