Kategoriler

COMPUTEX: G-SYNC Mobile Geliyor

Pek çok -daha doğrusu cebinde parası olan- oyuncunun hayır duasını alan G-SYNC, şimdi de dizüstü bilgisayarlara geliyor. Detaylar haberimizde. Tıklayın!

Pek çok -daha doğrusu cebinde parası olan- oyuncunun hayır duasını alan G-SYNC, şimdi de dizüstü bilgisayarlara geliyor. İlk modeller, Gigabyte, Asus MSI ve Clevo‘dan gelecek.

Öncelikle G-SYNC’in ne olduğunu aşağıdan öğrenelim.

G-SYNC ne işe yarıyor gördük. Peki bu teknolojiyi, hangi GPU’yu destekleyen dizüstü bilgisayarlarda göreceğiz?

Partiye katılan dizüstü bilgisayarlar arasında şu modeller var: GTX 970M SLI’lı Gigabyte Aorus X7, GTX 965M SLI’lı Aorus X5, 980M’li Asus G751, MSI GT72 G ve Clevo P770ZM-G ile P750ZM-G. Aslında bu kadar kasmaya gerek yoktu, aşağıdaki görselde hepsi var zaten:

fragtist-haber-nvidia-g-sync-notebook

GTX 980Ti’la birlikte masaüstü kullanıcılarını mest eden NVIDIA, G-SYNC konusunda da onları yalnız bırakmamış. Firma, işbirliği içerisinde olduğu monitör üreticileriyle -Acer, Asus- birlikte geliştirdiği modelleri de açıklamış (bu sefer hiç yazmayacağım! -Mert):

fragtist-haber-nvidia-g-sync-monitor

Son olarak NVIDIA’nın, G-SYNC’e yazılımsal iyileştirmelerde de bulunduğunu belirtelim. Örneğin artık, pencere modunda da G-SYNC açılabiliyor. Bunun haricinde G-SYNC, monitör maksimum yenileme hızına ulaştığında kapatılması için ayarlanabiliyor.

Neyse… Diğer Computex haberlerinde görüşmek üzere!

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Computex · Dizüstü · Donanım · Haber · Monitör · Notebook · PC