COMPUTEX: Yeni Asus EeeBook, Pil Ömrüyle Dikkat Çekti! COMPUTEX: Yeni Asus EeeBook, Pil Ömrüyle Dikkat Çekti!
Asus'un Computex'te tanıttığı bir diğer ürünü de, EeeBook E403SA oldu. Cihaz, özellikle pil ömrüyle dikkat çekti. Firma, Transformer Book'u da güncelledi1 COMPUTEX: Yeni Asus EeeBook, Pil Ömrüyle Dikkat Çekti!

Asus’un Computex’te tanıttığı bir diğer ürünü de, EeeBook E403SA oldu. Cihaz, özellikle pil ömrüyle dikkat çekti.

Alüminyum tasarımıyla dikkat çeken E403SA, Asus’un Splendid teknolojisine sahip. 0.7″lik kalınlıa ve 14″lik ekrana sahip olan bilgisayar, gücünü Intel Pentium tabanlı işlemcisinden alıyor. 2GB bellek, 32GB eMMC hafızaya sahip olan cihaz, Asus tarafından üçüncü çeyrekte 299$’dan satışa sunulacak.

Peki cihazın pil ömrü ne kadar? Asus, EeeBook’un, tek şarjla 13 saate kadar video akışı yapabildiğini söylüyor. Oldukça iyi bir rakam diyebiliriz.

fragtist-haber-asus-transformer-book

Firmanın tanıttığı bir diğer ürün de, güncellenmiş bir Transformer Book oldu. T100HA model numarasına sahip olan hibrit cihaz, 10.1″lik ekrana sahip. 14 saatlik pil ömrü, 8.45mm’lik kalınlık ve Intel Atom Cherry Trail işlemci de hibrit bilgisayarın diğer özellikleri arasında.

Bilgisayarın 4GB belleğe ve Windows 10 işletim sistemine sahip olacağını da belirtelim.

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.