Kategoriler

Asus Zenbook 13 UX334FL İncelemesi | Dünyanın En Küçük 13″ Dizüstü Bilgisayarı!

Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor.

Küçük ama etkili

Son derece şık stili ve yakışıklı mavi alüminyum kaplamasıyla Asus ZenBook 13 UX334FL, oldukça kompakt olmasına rağmen dikkat çekici teknik özellikler ile birlikte geliyor. Üstelik doğrudan performans odaklı olmayan bu notebook’un tek marifeti küçük olması ya da sahip olduğu performansı değil. Örneğin ikinci bir ekran olarak kullanılan kullanışlı bir dokunmatik yüzey ile birlikte geliyor olması… 

Apple MacBook Pro 13‘ün Touch Bar’ına büyük ölçüde benzerlik gösteren, ancak çok çok daha fazlasını sunan bu Asus’un notebook dünyasına kazandırdığı yeni özelliğe ve daha birçok artıya sahip Zenbook 13 UX334FL’ye yakından bakıyoruz. 

İşimi yaparken, oyunumu da oynarım diyenler için

Öncelikle adından da anlaşılacağı gibi 13.3” bir ekran boyutuna sahip olan ve inceleme için bize gönderilen modelde Intel’in 8. nesil ultrabook işlemcisi i7-8565U yer almakta. Bu işlemci temel frekans olarak 1.80 Ghz hızında çalışırken kendisini ihtiyaç duyduğunda ve eğer termal değerler buna izin veriyorsa 4,60 Ghz’e kadar turbolayabiliyor. Ayrıca bu işlemcinin 4 çekirdekli bir işlemci olduğunu ve Hyper Threading teknolojisi sayesinde 8 çekirdek olarak çalışabildiğinin de altını çizmek gerekiyor. Bellek kapasitesi noktasında günümüz PC kullanım alışkanlıklarını tam karşılayacak şekilde 16GB DDR4 ram lerle beraber gelen notebook’ta, bir de harici grafik birimi yer alıyor. Nvidia’nın giriş seviyesi grafik çözümü olan GeForce MX250’den gücünü alan notebook, böylece oyun oynamak isteyen kullanıcılara da bir nebze olsun fayda sağlamış oluyor. Son olarak depolama biriminden bahsedeceğimiz Zenbook 13 UX334FL’de Western Digital üretimi olan ve PCIe arayüzünü kullanan 256 GB kapasitesinde yüksek hızlı bir SSD yer almakta.

Evde Devam Eden Eğitim ve İş Hayatı İçin Dizüstü Çözümleri

1 2 3 4 5 6 7 8