Kategoriler

İDDİA: 12″lik Yeni MacBook Air mı Geliyor?

Ultrabook ve ultrathin’lerin atası olarak kabul edilen Appe MacBook Air, oldukça sevilen bir bilgisayar. Şu anda piyasada 11.6″ ve 13.3″lik modellerinin bulunduğu ultra hafif ve ince bilgisayar serisi, 9to5Mac’in haberine göre 12″lik yeni bir üyeye kavuşuyor.

Gelen haberlere göre bu yeni üyenin tasarımı da tamamen yenilenmiş olacak. Daha yüksek çözünürlüklü bir ekran ile çok daha ince ve hafif bir kasa, yeni MacBook Air’ın diğer özellikleri arasında yer alacak. Apple’ın, kasayı inceltmek için tam boyuttaki USB girişlerini ve kart okuyucularını azalttığı ve küçülttüğü belirtiliyor. Bunun haricinde, klavye ve bileklik kısımları da yeniden tasarlanmış; böylece bu kısımlarda da yerden tasarruf edilmiş. Touchpad’in tıklama geri bildiriminin de değiştirildiği belirtiliyor.

Haberimiz içerisinde yer alan görsellerin gerçek olmadığını belirtmekte fayda var. Bunların hepsi, gelen duyumlar ile şekillendirilmiş çizimler; ki bahsi geçen duyumların bile gerçek olup olmadığı henüz netlik kazanmış değil. Ancak haberin altında imzası bulunan Mark Gurman’ın, Apple’dan aldığı duyumların genelde gerçek çıktığını da belirtmekte fayda var.

Aslında çok da “aşırı” değişimler göze çarpmıyor; o nedenle duyumların doğru olma olasılığı zaten yüksek. Yalnızca 12″lik yeni bir modelin gelip gelmeyeceği tartışma konusu olabilir; diğer tüm duyumlar (daha ince, daha hafif bir kasa, daha yüksek çözünürlüklü ekran vs.), var olan modeller için de öyle veya böyle geçerli olan şeyler zaten.

Microsoft’un, MacBook Air‘ı hedef aldığı eğlenceli reklamları izlediniz mi? İzlemek için şu adresi tıklayabilirsiniz.

Kaynak: 9to5Mac

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Haber