Kategoriler

Microsoft, Yeni Surface 3’ü Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde gündeme şu şekilde düşen yeni Surface 3, Microsoft tarafından tanıtıldı. Yeni tablet bilgisayar ne gibi özelliklerle geliyor peki? Hep birlikte bakalım.

Microsoft’un yeni tablet bilgisayarı, beklendiği üzere Wİndows 8.1’le geliyor ve bu yaz aylarında çıkması planlanan Windows 10 işletim sistemine de ücretsiz olarak yükseltilebilecek. Windows 8.1 işletim sistemine sahip olmasının bir nedeni/sonucu olarak tablet bilgisayar, magnezyum gövdesinde Intel Atom X7 işlemciye yer vermiş. 10.8″lik ekran 1920 x 1280 (3:2) piksel çözünürlüğünde.

Surface 3 için, son derece şık bir tasarımı var olduğunu söyleyebiliriz. 2 ya da 4GB kapasitesindeki belleği, 64 ya da 128GB’lık hafıza seçenekleri, 622gr ağırlığı ve 8.7mm’lik kalınlığı da cabası. Ayrı satılan klavyesi ve “Kickstand” ismindeki dâhili standıyla birlikte anında bir dizüstü bilgisayara da dönüşebilen tablet, GPS/GLONASS desteğine, “tüm gün” olarak belirlenen batarya ömrüne (10 saat diye dillendiriliyor), dijital kalem desteğine, tam boy USB 3.0’a, mini DisplayPort’a da sahip.

Tablet bilgisayarın diğer özellikleri arasında WiFi 802.11ac, opsiyonel LTE, otofokus destekli 8MP kamera da mevcut. 1 yıllık Office 365 Bireysel üyeliği de cabası.

5 Mayıs’ta ABD’de raflarda yerini alması beklenen cihazın başlangıç fiyatı 499$. Surface 3’ün videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Haber · Mobil · Tablet