Kategoriler

Dizüstü Bilgisayarlar İçin NVIDIA Max-Q Tasarımı Tanıtıldı

NVIDIA Max-Q

Dizüstü bilgisayarların içlerinde GTX 1080 varken bile ince olmalarını sağlayacak yeni NVIDIA Max-Q tasarımı tanıtıldı.

Dizüstü bilgisayarların içlerinde GTX 1080 varken bile ince olmalarını sağlayacak yeni NVIDIA Max-Q tasarımı tanıtıldı.

Max-Q, NVIDIA’dan gelen, laptop tasarımının daha ince ve kompakt olmasını sağlayacak yeni bir tasarım yaklaşımı. NASA’nın insanları uzaya fırlatma görevinin ayrılmaz bir parçası olan Max-Q, bir roketin atmosferik uçuştaki aerodinamik stresinin en üst düzeye çıkarılma noktası olarak tanımlanır. Roketin yapısı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlanır. NVIDIA da oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için benzer bir felsefeyi uyguluyor. Firma, dizüstü bilgisayar üreticilerine önceki nesil ürünlere göre 3 kat daha fazla performans ile 3 kat daha ince dizüstü bilgisayarlar sunmaları için olanak sağlıyor.

Bunun sonucunda 18mm kalınlığa (MacBook Air kadar ince) sahip, şu anda mevcut olana oranla yüzde 70 daha fazla oyun performansı sunan yüksek performanslı bir oyun platformu.

Bu yeni tasarım sayesinde en güçlü oyun laptop’ları bile daha kompakt tasarımlara sahip olabilecek. Oyun laptop’larının en önemli sorunlarından biri ağırlık ve buna bağlı olarak yaşanan taşınma sorunlarıdır malum. Max-Q sayesinde oyun bilgisayarlarının daha ince, daha hafif ve daha güçlü olacağı ifade ediliyor. Öte yandan tasarımla gelen WhisperMode isimli yeni bir özellik sayesinde de oyunun kare hızı kontrol altına alınacak ve laptop daha soğuk ve sessiz çalışabilecek. Tabii bu özellik kullanılırken bilgisayarın fişe takılı olması gerekecek.

NVIDIA Max-Q tasarımına sahip ilk oyun laptop’larının 27 Haziran tarihinden itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı.

Nvidia Geforce GTX 1070 Notebook Performansı
Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Ekran Kartı · Haber · Notebook · PC