Razer, Android Laptop/Telefon Hibrit Konsepti Project Linda’yı Duyurdu Razer, Android Laptop/Telefon Hibrit Konsepti Project Linda’yı Duyurdu
Razer, bugün yaptığı bir duyuru ile 13.3 inç laptop tasarımı Project Linda'yı tanıttı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilisiniz. Razer, Android Laptop/Telefon Hibrit Konsepti Project Linda’yı Duyurdu

Razer, bugün yaptığı bir duyuru ile 13.3 inç laptop tasarımı Project Linda’yı tanıttı.

Gücünü Android tabanlı Razer Phone’dan alan Linda bir anlamda akıllı telefon laptop birleşimi bir cihaz olarak yepyeni bir dönem başlatıyor. Kişisel bilgisayarlarda artık tanıdık Android ortamını kullanabileceksiniz. Project Linda’nın akıllı telefon ve laptop çizgilerini ortadan kaldıran çığır açıcı tasarımı arayüzüyle de kendisini gösteriyor.

Razer Phone’u dokunmatik yüzeyin bulunduğu yere kusursuzca içine takarak çalıştırdığınız Project Linda laptop tek tuş ile bağlantıyı kuruyor. Telefondaki Qualcomm Snapdragon 835 mobil platform ve 8 GB belleğin üstün performansı sayesinde Project Linda anında bir Android laptop’a dönüşüyor. Şase içinde çalışmaya devam eden Razer Phone’un 5.7 inçlik ekranı ise dilerseniz ikinci ekran olarak işlev görmeye devam ediyor.

“Android’i çok sık kullanan kullanıcılar ve laptop severlerin paylaştığı, performanslı bir mobil donanıma sahip cihaz talebini karşılamak için onlara önce laptoplarımızı sonrasında da Razer Phone akıllı telefonu çıkarttık,” diyen Razer kurucusu ve CEO’su Min-Liang Tan, “Project Linda her iki dünyanın da en iyi yanını birleştirerek kullanıcılara daha büyük ekran, Android ortam için fiziksel klavye ve oyunculuk için yepyeni bir tecrübe sunuyor,” dedi.

Project Linda’nın tam donanımlı dahili klavyesi sayesinde oyunlarda çok daha etkili ve verimli olabileceksiniz. Hem rahat ve hızlı tepkimi yazım kolaylığı hem de Android ortamda uygulamalar arasında rahat gezinme imkanı sunan Linda elbette Razer Chroma desteği ile de düşük ışıklı ortamlarda hem görüntüsüne karizma katıyor hem de klavye işlemlerini kolaylaştırıyor.

Mobilite esas alınarak tasarlanmış olan Project Linda yekpare CNC alüminyum şaseden tasarlandı. En kalın noktasında 15mm olan laptop içinde telefon takılı iken 1.25 kg ağırlığında. 13.3-inç Quad HD ekrana sahip Linda, Razer Phone’un 120 Hz yenileme hızından da faydalanıyor. 53.6 Wh dahili bataryaya sahip olan Linda bu şekilde takılı Razer Phone’u normal bir prizden 3 kat daha hızlı bir sürede %100 pil seviyesine getiriyor. Laptop içerisinde bulunan 200 GB depolama kapasitesi çevrimdışı yedeklemelerinizi saklamanıza olanak veriyor. Bağlantı noktaları olarak üzerinde 3.5 mm ses jakı, bir adet USB A girişi, bir adet USB C şarj girişi mevcut. Üzerinde 720p web kamerası bulunan laptop iletişim konusunda da büyük olanaklar sunuyor.

Project Linda, el konsolları ile laptoplar arasındaki boşluğu dolduruyor. Razer Phone’un performansı, ekran kalitesi ve çift taraflı ön hoparlör desteği ile daha geniş ekran ihtiyacı, hızlı klavye kullanımı ve mobil uygulamalarda hız ve performans artırımı arasında bir köprü görevi görüyor.

Project Linda konsepti hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve duyurulardan haberdar olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Razer, Nommo Hoparlörler Serisini Tanıttı