Razer Blade Pro 17 Sade Bir Şekilde Ciddileşiyor Razer Blade Pro 17 Sade Bir Şekilde Ciddileşiyor
Razer bugün, yeniden tasarlanmış ve yeniden yapılandırılmış 17” oyuncu dizüstü bilgisayarı Razer Blade Pro 17'yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Razer Blade Pro 17 Sade Bir Şekilde Ciddileşiyor

Razer bugün, yeniden tasarlanmış ve yeniden yapılandırılmış 17” oyuncu dizüstü bilgisayarı Razer Blade Pro 17’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yenilikçi tasarımı ve sınıfının en iyisi bileşenleri ile Pro 17 dizüstü bilgisayar oyununun en üst noktaya taşıyor.

Razer’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Yeni Blade Pro, en güçlü masaüstü bilgisayarların yerini alabilecek, şimdiye kadarki en güçlü ve çok yönlü Razer dizüstü bilgisayarı,” diyor ve ekliyor: “Büyük bir ekran, çılgın miktarda bağlantı seçeneği ve hiçbir şeyden ödün vermeden mükemmel performansa ulaşmak isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan.”

Yeni tasarım

Yeni Razer Blade Pro 17 sıfırdan inşa edildi. Mümkün olan en küçük boyutta en yüksek performansı sağlayacak şekilde hazırlanan yeni Razer Blade Pro 17 önceki nesle göre yaklaşık yüzde 25 daha küçük.

Termal yönetim Razer’ın buhar odası soğutma sistemi ve yeni bir çoklu fan tasarımı ile geliştirilmiş. Bu, Razer Blade Pro 17’nin en yoğun turnuvalarda veya video oluşturma oturumlarında serin kalmasını sağlıyor.

Yeni Razer Blade Pro 17, 9. nesil Intel Core i7-9750H CPU ile donatılmış durumda ve 2.6 Ghz saat hızına (4.5 GHz’e kadar yükseltilebilir) sahip. Yeni 6 çekirdekli CPU, mobil güç kullananlar için ideal olan Hyperthreading teknolojisine de sahip.

Dizüstü, yeni NVIDIA GeForce RTX GPU’lar tarafından destekleniyor. Razer Blade Pro 17; RTX 2060, Max-Q Design’lı RTX 2070 veya Max-Q Design’lı RTX 2080 seçenekleriyle sunulacak. RTX’in gerçek zamanlı ışın izleme yetenekleri ile oyuncular, gelişmiş grafik kapasitesini de deneyimleyecekler. NVIDIA’nın Creator Ready sürücüleri, kullanıcıların azaltılmış render sürelerinin ve gelişmiş verimliliğin keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Yeni Razer Blade Pro 17, her türlü iş yükünü kaldırabilmek adına 16 GB DDR4 – 2667 MHz çift kanallı bellekle gelecek. Dizüstü, sınırları zorlamak isteyen hız meraklıları için 3200 MHz’e kadar Intel XMP desteği de sunuyor.

En üst hızda 512 GB PCIe SSD, Razer Blade Pro 17’nin her modelinde mevcut. Ayrıca SATA ve PCIe standartlarına uyumlu, kullanıma hazır bir m.2 sürücü yuvası da bulunmakta. Ek depolama alanına ihtiyacı olan kullanıcılar için her sürücü yuvası 2 TB’a kadar yükseltilebilir durumda.

Performans ve görüntü

Oyuncular ve içerik üreticileri için tasarlanan Razer Blade Pro 17, özel olarak kalibre edilmiş 17,3″ Full-HD (1920 x 1080) 144 Hz mat panel ile güzel bir akışkan görsel deneyim sunuyor. Blade Pro, SRGB alanının da tamamını kapsıyor.

Ultra-ince çerçeve tasarımıyla gelen dizüstü, sadece 6.0 mm inceliğindeki çerçevelere sahip. Pro 17’nin Windows Hello özelliğine sahip yüz kamerası, yerleştirildiği üst çerçeveden kolay ve güvenli erişim sağlıyor.

Bağlantı

En son bağlantı seçeneklerini barındıran yeni Razer Blade Pro 17 içinde üç adet USB 3.2 Type-A portu, bir HDMI 2.0b portu, bir Realtek 2.5 Gbps Ethernet portu, bir UHS-III SD kart okuyucusu ve bir tanesi aynı zamanda Thunderbolt 3 portu olarak çift kullanım sağlayan iki adet USB 3.2 Type-C port seçeneklerini bulunmaktadır.

Kablosuz bağlantılarda ise Bluetooth 5.0 yer alırken, internet için 2.4 Gb/s değere kadar verim elde edebilen yeni Intel AX WLAN kartı kullanıldı.

Fiyat ve satış bilgileri

Yeni Razer Blade Pro 17, 2499$ / 2699.99€ başlangıç fiyatlarıyla Mayıs 2019’da Razer.com’da ve ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya ve Çin’deki perakendecilerde satılacak.

Daha fazla bilgi için, lütfen razer.com/blade-pro adresini ziyaret edin.

HP Kullanıcıları Özel Tasarım Dizüstü Bilgisayar Kapaklarına Sahip Oluyor!