Kategoriler

Samsung, Ultra İnce Taşınabilir Yeni Optik Sürücülerini Tanıttı

Samsung, ev ya da ofis dışında kullanıma yönelik yeni ultra ince harici DVD SE-218GN ve SE-208GB model optik sürücülerini tanıttı. Taşınabilirliğinin yanı sıra oldukça da şık olan DVD sürücüler, 148.6 x 14 x 146 mm (SE-208GB) ve 148 x 14.4 x 143 mm (SE-218GN) boyutlara sahip.

Smart Power Technology™ (Akıllı Güç Teknolojisi) sayesinde ürünler, oldukça düşük ölçüde güç tüketiyorlar. Ürünlerin ekstra bir güç kaynağına gerek duymadan tüm gücünü USB’den almalarını sağlayan bu teknoloji, bu yolla taşınabilirliği artırırken; aynı zamanda hedef ürün gamı olan ultrabook’ların pilinin de fazlaca sömürülmesini engelliyor.

Bunun yanı sıra, optik sürücülerin bir diğer özelliği de Smart Archive Technology™. Bu teknoloji de, kişisel bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlıyor. Samsung’un deyimiyle “mevcut optik disk arşivi teknolojilerinden farklı olan bu özellik, içeriklerin uzun süre saklanmasında kullanılan DVD’ler için optimum seviyeye yükseltilmiş bir kayıt kalitesi sunuyor. Söz konusu teknoloji hem arşiv amaçlı diskler (ISO10995 standardı) hem de kaliteli normal diskler için uygun olan standart DVD formatıyla uyumlu.” Sürücülerin sahip olduğu bir diğer özellik de M-DISC™. Bu özellik de verilerin, hiçbir kayıp olmaksızın ve istenildiğinde kullanılmak üzere nesiller boyunca kalıcı olacak şekilde diskin yazı katmanına kaydediyor. Tabi tüm bunlar firmanın deyimi; test etmeden herhangi bir yorumda bulunmak manasız.

fragtist-samsung-ultra-ince-tasinabilir-yeni-optik-suruculerini-tanitti-1

Windows ve Mac başta olmak üzere belli başlı tüm işletim sistemleriyle uyumlu olan sürücüler, dosyaları farklı veri ortamlarında çeşitli hızlarda okuma/yazma yeteneğine ve yazma hızı veri transferi hızını aştığında ortaya çıkabilecek hataları önleyen Buffer Under Run teknolojisine de sahip.

Son olarak SE-218GN ve SE-208GB’nin, diğer Samsung ürünleri gibi çevreyle dost özellikte, Pb, cd, cr+6, Hg, PBBs ve PBDE gibi zararlı materyallerin kullanımını sınırlayan kurşunsuz lehimleme teknolojisiyle üretiliyor olduğunu belirtelim.

Fiyatlandırma ve piyasaya çıkış konusunda şimdilik herhangi bir bilgi yok; gelince bir güncelleme geçeriz.

 

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Donanım · Haber