Kategoriler

2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları

2016 yılına veda ederken 2017 Yılının En Çok Beklenen Oyunları’na daha yakından baktık. Sizin en çok beklediğiniz oyun hangisi?

Oyun dünyasının en tatlı yıllarından biri olan 2016’ya veda ederken 2017 yılının en çok beklenen oyunlarına şimdiden delicesine heyecanlanan sayısız oyuncu mevcut. God of War, The Last of Us, Outlast, Mass Effect, Resident Evil, Halo Wars ve daha fazlasının yeni oyunları gün yüzüne çıkıyor. 

İtiraf etmek gerekirse korku, aksiyon, macera, platform, FPS fark etmez türü ne olursa olsun 2017 yılı, oldukça bereketli geçecek. Bazı oyunların hayal kırıklığı yaşattığı ancak tatlı bir anı olarak hafızalara kazındığı 2016’yı geride bırakırken, gelin birlikte 2017’nin beklenen oyunlarına birlikte bakalım. 

Gönlünüzün efendisi kimdir bilemiyoruz ancak listemizi genişletmek serbest. 

Prey

Prey serisi uzun süredir takip edilen ancak sessizliğini koruma konusunda da oldukça başarılı olan yapımlardandır. Orijinal Prey, ilk olarak 2006 yılında kendisini gösterdi ve 1995’ten beri geliştiriliyor. Ancak bu Prey, o Prey değil. Yani bu oyun aynı ismi taşıyor ancak bambaşka bir oyun olarak karşımıza çıkacak. FPS ve rol yapma öğelerini beraberinde barındıran oyunumuzun 2017’nin ikinci yarısında çıkış yapması bekleniyor. 

Quake Champions

FPS arena shooter oyunu olan Quake, 2017’de sahalara geri dönüyor. İyi bir multiplayer FPS’nin hakkını vermeyi amaçlayan Quake Champions’ın henüz çıkış tarihi belli değil ancak  2017’de görüleceği kesin. Bethesda’nın dağıtımcılığını yapacağı oyunun geliştiricisi id Software.

God of War

Kratos dönüyor! Yunan Tanrılarından sonra İskandinav Tanrılarını hedef alan Kratos, Thor, Loki ve Odin’in peşine düşecek. Yayınlanan ilk fragmanı izleyenler bilirler, Kratos tekrar baba oluyor. Ancak hikayenin ardındaki gerçeklerden çoğumuz habersiziz. PlayStation 4 platformlarında görülecek olan oyunumuzun, tam çıkış tarihi belli değil. Umuyoruz 2017’nin ilk yarısında kendisini gösterir.

Outlast II

Korku türünün sevilen örneklerinden biri haline gelen Outlast, hem DLC hem de ana oyunuyla birçoğumuzu etkilemeyi başardı (özellikle beni). Outlast, eğlenceli bir oyun değil. Hayır, hayır, hayır… Bu oyun, eğlenmek için oynanmaz. Stresli, üzücü ve psikolojik zararları olan bir oyun.Boşuna +18 fiyat etiketiyle satışa çıkmıyor. Amnesia serilerinden esinlenmesine rağmen, daha hızlı ilerleyen oyunumuzun geliştiricisi Red Barrels. Outlast II’de biraz daha dini olaylara giriş yapacak ve neredeyse boşaltılmış bir kasabanın gizemini çözmeye çalışacağız. Oyun, PC, PS4 ve Xbox One platformlarında 2017’nin ilk yarısı piyasaya çıkacak. Demosunu ve oynanışını merak edenlere geçtiğimiz aylarda çektiğimiz videoya davet edelim.

Gwent

Witcher’ın her şeyi güzeldir ve öyle kalmaya da devam edecek. CD Projekt’in Witcher’ı bu sefer Gwent’e odaklanıyor. Gwent, Witcher 3’ün kendi içerisinde belli karakterlerle oynayabildiğimiz bir kart oyunu. Açıkçası Witcher 3’ün kendisinden vakit bulup, bu kart oyununu deneyenler, hallerinden oldukça memnunlardı. Bu durumu fark eden firma, Gwent’i ayrı olarak Gwent: The Witcher Card Game adı altında piyasaya çıkartmaya karar verdi. PC, PS4 ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak olan oyunun bu yılın sonunda veya 2017’nin başında görülmesi bekleniyor.

1 2 3 4 5