Gamescom 2017: NVIDIA Sunumundan Satır Başları Gamescom 2017: NVIDIA Sunumundan Satır Başları
Gamescom 2017'nin başlamasıyla birlikte NVIDIA da kendi büyük sunumunu gerçekleştirdi. Detaylar dosya konumuzda. Gamescom 2017: NVIDIA Sunumundan Satır Başları

Gamescom 2017’nin başlamasıyla birlikte NVIDIA da kendi büyük sunumunu gerçekleştirdi.

Herhangi yeni bir donanım ya da mimari duyurusunun yapılmadığı sunumda daha çok oyunlar ve yazılımlara odaklanıldı. GeForce’un kıdemli başkan yardımcısı Jeff Fisher’ın sunumunda yapılan duyurulardan satır başlarını derledik.

Destiny 2

Oyunun topluluk yöneticisi David “DeeJ” Dague’ın sahneyi devraldığı Destiny 2 kısmında oyunun PC platformundaki güçlü özelliklerinden bahsedildi. HDR ışıklandırma desteğini barındıracağı açıklanan oyunun içerisinde ayrıca bir fps sayacının da bulunacağı belirtildi. Öte yandan fare ve klavye ayarlarını tamamen özelleştirme imkanı verecek olan Destiny 2’nin gelişmiş görüş alanı mesafesi de gösterildi.

Oyunun Battle.net entegrasyonunun da anlatıldığı sunumda oyun içi sesli ve yazılı iletişim imkanının da olacağı söylendi. Battle.net’in bütün sosyal imkanlarının Destiny 2’de de kullanılabileceği açıklandı.

Ansel

NVIDIA’nın oyun içi fotoğraf motoru Ansel de sunumda kendine yer bulanlardandı. GeForce Experience içinden kullanılabilen Ansel sayesinde istediğiniz oyun sahnesinden istediğiniz fotoğrafı çekme imkanınız oluyor. Böylece herhangi bir açıdan doğru ışıkla efsanevi bir oyun görüntüsü yakalayabiliyorsunuz.

Pro Evolution Soccer 2018 ve Middle-earth:  Shadow of War’un da Ansel’in gücünden yararlanabilecek oyunlar olacağı söylenirken esas dikkat çeken duyuru AI Style Transfer’di. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir sanatçının herhangi bir eserini referans gösterip programın onu çektiğiniz fotoğrafa uyarlamasını sağlayabileceksiniz. Bu sayede oyun içinden çekilen fotoğrafların çok daha sanatsal görünebilmesi amaçlanıyor.

Playerunknown’s Battlegrounds

NVIDIA sunumunda zaman ayrılan bir diğer oyun da Playerunknown’s Battlegrounds’tu. Mart ayındaki çıkışından bu yana sürpriz biçimde büyük bir hızla popülerlik kazanan ve anlık oyuncu sayısı rekorları kıran PUBG’nin üzerinde hepimizin gözü. Bu yüzden sahneyi devralan Bluehole topluluk yöneticisi Sammie “poopiequeen” Kang oyun için entegre ShadowPlay Highlights özelliğini duyurdu.

Bu özellik sayesinde GeForce Experience uygulaması ile oyun içi istatistiklerinizi anlık olarak kaydedip takip edebileceksiniz. Sosyal medyada paylaşma seçeneği de bulunacak yeni özellikte.

Final Fantasy XV

NVIDIA’nın sunumunda son olarak sahneye çıkan Final Fantasy XV’in yönetmeni Hajime Tabata oldu. Tabata, oyunun PC için de çıkacağını duyurdu.

Tabata’nın söylediğine göre oyunun PC sürümü şimdiye kadarki en iyi sürümü olacak. Square Enix’in Luminous oyun motorunun güncellenmiş en son halini kullanacağı açıklanan PC sürümü NVIDIA GameWorks teknolojilerini de barındıracak bünyesinde.

Gamescom 2017 EA Konferansında Gösterilen Bütün Fragmanlar