Injustice’ta Bunları da Görmek İstiyoruz! Injustice’ta Bunları da Görmek İstiyoruz!
Hafta başında Injustice: Gods Among Us için 5. DLC karakteri olarak J’onn J’onzz, ya da bilinen adıyla Martian Manhunter duyurulmuştu. Season Pass yalnızca 4 karaktere izin vereceği halde daha... Injustice’ta Bunları da Görmek İstiyoruz!

Hafta başında Injustice: Gods Among Us için 5. DLC karakteri olarak J’onn J’onzz, ya da bilinen adıyla Martian Manhunter duyurulmuştu. Season Pass yalnızca 4 karaktere izin vereceği halde daha da karakterlerin geleceğinin açıklanması kafamızda şimşekler çakmasına sebep oldu – ve hayır, kimse “Shazam!” diye bağırmadı.

“Acaba oyuna daha hangi karakterler gelebilir ki?” diye düşünürken bunu bir liste yapmanın en iyisi olacağına karar verdik. Bu liste daha çok “En çok olmasını istediğimiz karakterler” listesi yerine, farklı oyun tarzları ya da renk katacağını düşündüğümüz karakterleri de içeriyor, bu yüzden bazı maddelere şaşırmanız mümkün, baştan uyaralım!

Fragtist_InjusticeBunlariIstiyoruz (10)

Zatanna
Gerçek adı:Zatanna Zatara
İlk görüldüğü yer: Hawkman vol. 1 #4 (Ekim-Kasım 1964)
Yetenekleri: Yetenekli ve oldukça güçlü bir büyü kullanıcısı.

Injustice ne yazık ki DC evreninin büyü kısmını yeterince iyi temsil etmiyor. Aslında bir bakıma bu normal birşey, zira büyü söz konusu olunca dövüşten daha uzak, daha hikayesel şeyler görüyoruz DC’de. Yine de bu asla dövüşmüyorlar demek değil (zaten oyundaki Wonder Woman da bunun en iyi temsilcilerinden bir tanesi)

Büyülerini tersten yapan Zatanna, DC evreninin en güçlü büyücülerinden bir tanesi. Nitekim büyülerinin bir sınırını olmamasından dolayı (söylediği her sözü büyü olarak kullanabiliyor; “Uyu”, “İyileş”, “Elindeki silahı Batman’e ver” mesela) karakteri dövüşürken hayal etmek biraz güç. Farklı büyüler farklı efektlerle kullanılarak hoş bir karakter oluşturulabilir yine de.

Fragtist_InjusticeBunlariIstiyoruz (8)

Red Hood
Gerçek adı: Jason Todd
İlk görüldüğü yer: Jason Todd olarak: Batman #357 (Mart 1983), Red Hood olarak: Batman #635 (Şubat 2005)
Yetenekleri:Müthiş bir akrobat ve keskin nişancı, usta dövüşçü, yüksek teknolojili silahlara sahip olma ve kullanabilme, dedektiflik

Red Hood’un hikayesini burada anlatabilmek için çok eskilere gidip geri gelmemiz gerekiyor. Şunu söyleyebilirim ama, DC evreninde Red Hood denildiğinde kastedilen 2 karakter var. Bir tanesi zaten Joker olduğundan dolayı (Merak edenler The Killing Joke‘u okuyabilirler) oyuna kostüm olarak eklendi.

Esas kastettiğim ikinci karakter ise, ikinci Robin olan Jason Todd‘dan başkası değil. Yine detaylara girmek ve spoiler yapmak istemiyorum ama, büyüdükten ve Robin kıyafetlerini çıkarttıktan sonra şu anda Red Hood adını kullanan kişi kendisi. Zaten oyunda Robin’in varlığına gerek yok Nightwing’ten dolayı, ama Red Hood dövüş stili ile (silahlar ve yumruk yumruğa dövüşmenin bir kombinasyonu) güzel bir karakter olabilir.