iOS 8’in Yenilikleri & Gizleri iOS 8’in Yenilikleri & Gizleri
Apple’ın WWDC 2014’deki konferansında tanıttığı mobil işletim sistemi iOS 8 hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazı altında topladık. Apple’ın konferansta göstermediği fakat iOS... iOS 8’in Yenilikleri & Gizleri

Apple’ın WWDC 2014’deki konferansında tanıttığı mobil işletim sistemi iOS 8 hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazı altında topladık.

fragtist_apple1

Apple’ın konferansta göstermediği fakat iOS 8’in betasında gördüğümüz ve ekleneceğini bildiğimiz tüm gizli özellikleri de bu yazımızda bulabilirsiniz. Tasarım olarak iOS 7’ye benzese de uygulamaları kullanmaya başladığımız zaman iOS 8’in güzelliklerini ve marifetlerini görmeye başlayacağız. Özellikle bir uygulama içerisindeyken ayrı bir uygulama ile ilgili basit işlemleri kolayca yapmamızı sağlayacak olan iOS 8, iPhonelarımıza daha hakim olmamızı sağlayacak.

Apple’ın 2 saat süren konferansında tanıttığı Mac OS X Yosemite, iOS 8 ve geliştiriciler için olan özel sunum dışında bu konferansta tanıtmaya zamanı yetmediği diğer özelliklere de bu yazımızda değindik. Apple’ın tanıttığı iOS 8’e gelen 11 yeni özelliğin dışında henüz tamamlanmamış veya tanıtılmamış diğer tüm özelliklere de bu makalemizde değindik.

İşte Apple’ın iOS 8 ile birlikte getireceği tüm özelliklerin listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Apple’ın tanıtmadığı fakat ekleneceğini bildiğimiz tüm gizli özellikler uygulama açıklamalarının içerisinde olduğu için tüm makaleye göz atmanızda fayda var.

Fotoğraflar ve Kamera Uygulamaları

Mesajlar Uygulamaları

Akıllı Klavye QuickType & 3. Parti Klavyeler

Aile Paylaşımı

iCloud Drive

Health Uygulaması

Süreklilik

Spotlight

Dizayn

Siri

Açıklanmamış Özellikler ve Geliştiricilere Tanınan Yeni Özellikler

Hangi Cihazlara Yüklenebilecek?