Muhtemelen Duymadığınız 7 İlginç Oyun Konsolu Muhtemelen Duymadığınız 7 İlginç Oyun Konsolu
Playstation ve Xbox kadar başarılı olmayan birçok oyun konsolu var. Bu dosya konumuzda muhtemelen duymadığınız yedi oyun konsolunu derledik. Muhtemelen Duymadığınız 7 İlginç Oyun Konsolu

Birçok oyuncu ünlü oyun konsollarını bilir. Oyuncular boş vakitlerini geçirmek için NES, Playstation ve Xbox gibi oyun konsollarını kullandı. Ancak oyun sektöründe her konsol aynı başarıyı yakalamamıştır.

Gelin unutulmaya yüz tutmuş ya da adını hiç duymadığınız yedi oyun konsolunu hep beraber inceleyelim.

Magnavox Odyssey

Odyssey, Birleşmiş Milletler’de 1972 yılında piyasaya sunuldu.

Son on yılınızda hatta otuz yılınızda, kendinizi oyun oynamaya verdiyseniz, bu konsoldaki oyunlar size hayli ilkel gelecek. Odyssey’in kontol kolları üzerinde iki adet tuş bulunmakta. Bu tuşlardan biri ekrandaki dikdörtgeni yukarı aşağı kaydırırken, diğeri ise sağa sola kaydırıyor. Bu iki kare dışında, bir de genelde ekrandaki topu simgeleyen bir kare daha bulunuyor.

Her oyunun kendi ekranınıza yapıştıracağınız plastik kaplaması vardı. Tenis oyunu için tenis kortuna benzer bir kaplamanız bulunur, kayak oyunu için de kayak pisti şeklinde. Konsolda oyunlar dışında, çocuklarınız için öğretici kaplamalar da bulunuyordu.

Virtual Boy

Nintendo‘nun çıkardığı oyun konsollarının çoğunu biliyoruz; Game Boy, NES, Super NES, Nintendo 64, Nintendo DS ve daha fazlası. Ancak Mario şirketinin çıkardığı ilginç bir konsol mevcut. 1995 yılında satışa çıkarlıan Virtual Boy, Birleşmiş Milletlerde çıkışından altı ay sonra satışına son verildi.

Virtual Boy aslında bir oyun için tasarlanmış bir kafalık. Ancak diğer bu tarz konsollara göre kafanıza takabileceğiniz lastik bir bant içermiyor. Lastik bant yerine kendisinin masanın üzerine koyacağınız ve kafanızı yerleştirmenizi sağlayan ayaklar ile geliyor. Cihazın üç boyutlu grafiklerinin yanı sıra, siyah üzerindeki kırmızıları gösterme dışında diğer renkleri gösterememesinden dolayı, konsolun grafikleri hep başarısız sayıldı.

Daha kötüsü, konsol için Amerika’da sadece 14 adet oyun piyasaya çıktı. Böylece konsolu alanların parasını karşılayamadı.

Nex Machina İçin Oynanış Videosu Yayınlandı

 

Hyperkin SupaBoy

Listedeki konsolların yanı sıra bu konsolu hala satın alabiliyorsunuz. Hyperkin SupaBoy, Super Nintendo kartuşları ile çalışan bir el konsolu (Nintendo tarafından yapılmamış). Büyük kartuşları cihazınıza takıyorsunuz ve Earthbound oynuyorsunuz. Eğer almayı düşünüyorsanız, ilk önce yorumlara bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kontrolleri o kadar da iyi değilmiş.