Kategoriler

Ryse: Son of Rome Legendary Dövüşleri İçin İpuçları

Evet oyunu bitirdiniz ve şimdi Legendary Mode kasıyorsunuz. Hatta genel olarak dövüş oyunlarında zorlanıyorsunuz. İşte o zaman bu rehber tam size göre.
Bu minik rehberde Ryse: Son of Rome’u esas alırken genel olarak dövüş oyunlarında nelere dikkat etmeniz gerektiğini de yazacağım. Hatta biraz daha geneline bakarsanız aksiyon oyunlarına dair de bir çok ipucu bulabilirsiniz.

İpucu 1: Gaza gelmeyin. Takip edin ve sabredin.

Sakın ola daha başından “eee bu muydu şimdi ipucu” demeyin. Genel olarak aksiyon oyunlarında en çok yapılan hata savaş alanını ve rakibi analiz etmeden pata küte dalmaktır. Evet bu çok zevkli ve ben de yapıyorum! Hatta başarılı olursam çok büyük bir keyif alıyorum. Ama bu aynı zamanda sizi kısa sürede büyük bir hezimete de götürebiliyor götürür. Oysa asıl beceri zaferi garantilemekte yatar.

Ryse’da başınıza en çok bela olacak düşmanlar kalkanlılar değil balta kullanan düşmanlar olacaktır. Bunların iki farklı saldırısı var. Birisinde direkt üstünüze gelirken ötekinde zıplayıp vuruyorlar. Animasyona göre başladıkları hareketi görüp zamanında bloklamak burada büyük önem taşıyor. Önce blok sonra saldırı veya önce saldırı sonra öteki düşmanı bloklayarak hayatta kalabilirsiniz. Özelikle zıplayarak yaptıkları saldırıyı bloklarsanız bir süre sersemleyeceklerini de unutmayın. Grupları sabırla ve yavaş yavaş yok etmeye bakın. Evet hepsini birden indirmek istiyorsunuz biliyorum ama bu tek seferde mümkün değil.

Fragtist-ryse_son_of_rome (2)

Gel, gel de ağzının ortasına yapıştırıvereyim.

İpucu 2: Çevrenizdeki boşlukları kollayın

İster Ryse: Son of Rome isterseniz Diablo oynayın hatta Gotham City’de hayatta kalmaya çalışın, kaçacak yerleri kollamanız çok önemlidir. Çevrelenseniz bile arkanızda bir duvar olsun (Türkçe’de arkadaş kelimesi buradan geliyor biliyorsunuz). Özellikle Ryse gibi kamera açılarında sorunlar olan bir oyun oynuyorsanız bir de bunu idare etmeniz gerekeceğinden dolayı iki kat dikkatli olmalısınız.
Ryse: Son of Rome’da kamera sıkışık alanlarda düşmanı açı dışına çıkartıp sizin oyununuzu bozabiliyor. Bu yüzden kamerayı geniş alana çekmeniz gerekebiliyor.

Fragtist-ryse_son_of_rome (4)
İpucu 3: Focus ve Sağlık göstergelerinizi iyi takip edin

Oyunu yavaşlatıp hayatınızı kurtarabilir ve bu arada biriktirdiğiniz tüm focus puanları için fazladan dua edebilirsiniz. Özellikle sıkışık yerlerde bu yeteneğinizi kullandığınızda bu tavsiyem için bana dua edeceksiniz. Sağlığınız düştüğünde ise hemen sağlık arttırıcı moda dönün ve paçayı kurtarın!

1 2

Görüntülenmeler:
19
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Playstore · Rehber