Şimdiye Kadar Yapılmış En Tuhaf 8 Nintendo Oyunu Şimdiye Kadar Yapılmış En Tuhaf 8 Nintendo Oyunu
Nintendo oyuncuları, bu oyunları biliyor musunuz? Karşınızda bugüne kadar yapılmış en tuhaf 8 Nintendo oyunu! Şimdiye Kadar Yapılmış En Tuhaf 8 Nintendo Oyunu

Nintendo, birçok konsol ve oyun markasının yanında biraz sönük kalmıştır. Aslında düşündüğümüzde Nintendo, herkese hitap etmese de ilginç oyunlarıyla öne çıkmayı başarmıştır. Yıllardır elimizden düşürmediğimiz Mario’dan tutun, kılıç savurduğumuz Zelda’mıza kadar yığınla içerik. Özünde Nintendo, oldukça özel bir firma ancak ne yazık ki günümüzde “popüler” oyunlar, özel oyunlardan daha fazla dikkat çekiyor. Eh, burada da sağlam pazarlama stratejileri dönüyor ve hamleler de buna göre atılıyor. Bu konu bitmez ve ben de yazmaktan bıkmam. Konuyu yavaştan değiştirip, Nintendo severlerin bile belki de gözünden kaçmış en tuhaf 8 Nintendo oyununa gelin birlikte bakalım.

Bill Laimbeer’s Combat Basketball (Hudson Soft, 1991)

fragtist-bill-laimbeers-combat-basketball-hudson-soft-1991

Bir süre önce spor simülasyonları oldukça popülerdi. Ancak hiçbiri yeterince “şiddetli” değildi. Mutant League Football ve Shaq-Fu gibi aksiyonu da barındıran oyunları bir araya getirmeye karar veren yapımcı firma Hudson Soft, karşımıza Bill Laimbeer’s Combat Basketball isimli oyunu çıkarttı. NBA Jam’in, Süper Bomberman ile buluşması gibi ilginç bir oyundu. Gerçek bir basketboldan daha fazlasını barındıran oyunda, canınızı yakan bombalar da vardı. Hatta oyunda kariyer bile yapabiliyordunuz.

Boogerman: A Pick and Flick Adventure (Interplay, 1995)

fragtist-boogerman-a-pick-and-flick-adventure-interplay-1995

Earthworm Jim‘in yapımcıları Interplay’in oyunu olan Boogerman: A Pick and Flick Adventure, platform türünde bir oyun. Bazılarınızın midesini kaldıracak özelliğe sahip olan bu oyun, süper kahramanımız Boogerman’i yönlendirmemizi sağlıyor. Birbirinden tuhaf 20 farklı seviyede karakterimiz düşmanlara karşı osurup, geğirme saldırısı yapıyor. 2013 yılında oyunun HD remake versiyonunu yapmak istemişlerdi ancak proje, Kickstarter’dan başarıyla çıkamadı.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.