Sıradaki Gelsin! – Haziran 2013’de Neler Oynayacağız? Sıradaki Gelsin! – Haziran 2013’de Neler Oynayacağız?
Her yıl yaz ayları yaklaştıkça video oyuncuları biraz daha rahatlar. Havalar ısınır, böylece dışarı çıkmak yerine serin evlerinde vakit harcamak için fırsat bulurlar. E... Sıradaki Gelsin! – Haziran 2013’de Neler Oynayacağız?

Her yıl yaz ayları yaklaştıkça video oyuncuları biraz daha rahatlar. Havalar ısınır, böylece dışarı çıkmak yerine serin evlerinde vakit harcamak için fırsat bulurlar. E tatil olur, özellikle eğitim hayatını sürdüren oyuncular için üç aylık dönem, yoğun geçen kış döneminden sonra “oyunları bitirme” dönemidir. Ve tabii ki son anlamı ise, E3!

Bu seneki E3 son dönemlerin en iyisi olacak olmasına ama, Haziran ayında onun dışında da epey önemli olaylar var bizler için. İsterseniz uzatmayalım ve Haziran ayında neler oynayacağız göz atalım.

Remember Me (PC, Playstation 3 ve Xbox 360 – 4 Haziran)

Capcom’un oldukça heyecanlı şekilde beklediğimiz oyunlarından biri olan Remember Me için geriye çok az süre kaldı. 4 Haziran itibariyle Avrupa’da piyasaya çıkacak olan oyunda, Nilin isminde kadın bir karakteri yöneteceğiz.

Remember Me, yakın gelecek olarak tanımlayabileceğimiz 2084 yılının Paris’inde geçecek. Nilin, oldukça iyi şekilde eğitilmiş ve yeteneğinin de etkisiyle iyi bir “hafıza avcısı” olmuştur. Bu yeteneği sayesinde insanların hatıralarına erişebiliyor, onları çalıyor ya da değiştirebiliyor. Tabii böyle bir senaryonun da olumsuz tarafa kaymasını da bekleyebiliriz.

Senaryoya daha fazla girmek istemiyorum, çok merak eden okuyucularımız için özellikle yabancı basında oyunu oynayan editörlerin yazdıklarını okuyabilirler.

The Last of Us (Playstation 3 – 14 Haziran)

Nihayet geliyor! Uncharted serisi ile Playstation 3 oyuncularının tamamına harika bir serüven yaşatan yapımcılar, bu sefer bu başarıyı bir adım daha ileriye götürmek niyetinde.

İnsanlığın neredeyse tamamını etkileyen bir “mantar” virüsünden sonra mahvolmuş bir dünyayı konu alan oyunda, geçmişi pek de aydınlık olmayan Joel’i yöneteceğiz. Ve oyun boyunca yanımızda Ellie isminde, bu post-apokaliptik dünya dışında başka bir dünya görmeyen küçük bir kız da bulunacak.

Yapımcılar iddialı, videolar harika, senaryo umut verici. Playstation 4’ün çıkışına da birkaç ay kala gelecek Last of Us, yapımcıların da dediği gibi PS3’ün en verimli kullanıldığı oyunlardan biri olacak. Elimizde güzel bir konu ve Uncharted serisi ile kalitelerini belli etmiş bir ekip var. Bize de bekleyip çıktığı anda oynamak düşecek. Aşağıda PewDiePie’ın anlatımıyla oyunun başlangıcını izleyebilirsiniz.

Deadpool (PC, Playstation 3 ve Xbox 360 – 25 Haziran)

Marvel’in yüzlerce karakteri arasında belki de en psikopat ve eğlencelilerinden biri olan Deadpool’un monitörlerimize gelmesine çok az bir süre kaldı. Bu zamana kadar özellikle yurtdışında inanılmaz ilgi çeken Deadpool’un kendine has davranışlarının da bir video oyunuyla birleşmesinde çok geç kalınmıştı.

Haziran’ın sonunda piyasaya çıkacak oyun aksiyon türünde olsa da, oyunun en büyük gücünün Deadpool’un davranışları ve konuşmaları olacağı kesin. Transformers oyunlarının yapımcısı High Moon Studios tarafından geliştirilen Deadpool Unreal Engine 3 motoruyla geliştiriliyor. Aşağıda ise Deadpool’un başrolde olduğu videoyu izleyebilirsiniz.