AOC Espor Desteğini Artırıyor: G2 Espor İle Ortaklık Kuruluyor AOC Espor Desteğini Artırıyor: G2 Espor İle Ortaklık Kuruluyor
AOC, başarılı espor organizasyonlarından biri olan G2 Espor ile ortaklık kuruyor. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. AOC Espor Desteğini Artırıyor: G2 Espor İle Ortaklık Kuruluyor

AOC, dünyanın en güçlü ve başarılı espor organizasyonlarından biri olan G2 Espor ile ortaklık kuruyor. Firma, hazırladığı küresel espor sponsorluk programını bugün resmi olarak sunuyor.

G2 Espor, 2013 yılında, ünlü pro oyuncu Carlos ‘Ocelote’ Rodriguez tarafından kuruldu. Takım kısa zamanda çeşitli uluslararası espor organizasyonlarında gösterdiği etkileyici performans ile toplamda 79 şampiyonluk kazandı. Böylece Avrupa bölgesinin devi haline geldi. AOC, bu sayıyı şimdiye dek üretilmiş en hızlı oyun ekranlarını piyasaya sunarak daha da artırmaya hazırlanıyor.

AOC Avrupa Pazarlama & İş Yönetimi Direktörü Stefan Sommer, “G2 Espor ile ortaklığımız konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi ve ekledi: “Alanının en iyisi olan espor takımları ile çalışmak, ürün tasarımını düşünme biçimimiz konusunda bize esin kaynağı oluyor. Belirli bir oyun türünde hangi özelliklerin en uygun olacağını belirlememize yardımcı oluyor. G2, oyuncuları için muhteşem eğitim olanakları ve mükemmel koşullar sunuyor ve biz de birinci sınıf AGON serimiz ile bu standartları yerine getirmeyi iple çekiyoruz.”

G2 Espor, sadece uluslararası turnuvalarda ve liglerdeki başarısı nedeniyle değil, aynı zamanda da her kadroda sahip oldukları dünya çapındaki yeteneği tekrar tekrar bir araya getirdikleri için de büyük bir saygı görüyor.

G2’nin League of Legends kadrosu, hem bahar hem de yaz sezonunda Avrupa Şampiyonası Serisi’nde (EU LCS) birinci oldu. Ayrıca prestijli Sezon Ortası Davet Turnuvası’nda da (MSI) ikinci sırayı kazandı.

G2 Espor Şubat ayında şimdiden “efsanevi, süper Fransız takımı” diye anılan CS:GO kadrosunu oluşturdu. Üstelik 2017 ilk çıkış yılları olmasına rağmen, DreamHack Masters 2017’de ve ESL Pro Series Season 5’te çok tartışılan kupaları kazanmayı başardılar.

G2’nin kurucusu ve CEO’su Carlos ‘Ocelote’ Rodriguez şunları ifade etti: “G2 Espor’da herkes, AOC ile kurulan ortaklık nedeniyle tarifsiz bir heyecan yaşıyor. En iyi oyun ekranlarının geliştirilmesinde profesyonel oyuncuların katkısının da olması şart ve biz de dünya çapındaki yıldızlarımızın AOC’ye bu konuda destek olarak kusursuzluğu yakalamasına yardımcı olmasından mutluluk duyuyoruz. Piyasaya yeni sunulan, yıldırım hızındaki yenileme hızına sahip birinci sınıf AGON serisindeki AG251FZ ekranlarının optimal eğitim ortamımızın zorunlu bir parçası olacağından eminiz. Sıkı çalışma ve pratik olmadan yeteneğin yararsız olacağını herkesten iyi biliyoruz. İşte bizim en iyisi olma yolundaki inancımız ve kararlılığımız, şüphesiz 2018’de bizi yeni zaferlere götürecek. Kadrolarımız başarıya hiç olmadığı kadar aç. Biz de ortaya koyduğumuz hedefe inanan ve ilerlememize her zaman destek olmak isteyen ortaklara sahip olduğumuz için mutluyuz.”

AOC, sponsorluk anlaşması kapsamında G2 eğitim tesislerini son teknoloji ürünü AG251FZ oyun monitörleri ile donatacak, Bu monitör 240 Hz’lik inanılmaz yüksek bir yenileme hızına ve 1ms’lik tepki süresine sahip. Sommer, sözlerine şunları ekledi: “Pilotluk eğitimi almış kişilerin gözleri, karelerin yenilenme hızını kabaca saniyede 200 gibi bir hızda algılayabilir. Ayrıca son dönemde yapılan araştırmalar da, espor profesyonellerinin yoğun maçlar sırasında karşılaştırılabilir değerlere ulaştıklarını gösteriyor. Sonuç olarak, G2’ye piyasadaki en hızlı panelleri sunuyoruz. Böylece potansiyellerinin tamamını gerçekleştirebilmeleri için onları güçlendiriyoruz.”

CES 2018: Nvidia’dan 65 İnç Oyuncu Monitörü!