Binlerce E-spor ve Oyun Tutkunu Multiplayer Chapter 6’da Buluşuyor Binlerce E-spor ve Oyun Tutkunu Multiplayer Chapter 6’da Buluşuyor
Türkiye’nin e-spor ve oyun festivali Chapter serisinin altıncı ayağı 20 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Ayrıntılar haberimizde. Binlerce E-spor ve Oyun Tutkunu Multiplayer Chapter 6’da Buluşuyor

Multiplayer organizasyonuyla gerçekleşen Türkiye’nin espor ve oyun festivali Chapter serisi, 6. ayağında oyun tutkunlarını 20 Ocak’ta Hasköy İplik Fabrikasında sıra dışı bir ortamda ağırlayacak.

Chapter serisi son yılların en yükselen trendlerinden e-spor ve oyun dünyasını bir araya getiriyor. Festivalde katılımcılar teknoloji, e-spor ve oyun dünyasının ünlü simalarıyla buluşma ve eğlenceli turnuvalara katılma fırsatı bulacak.

ParaMara ile oyun dünyasına dair bilgi yarışması ve Arcade Street Fighter Turnuvasının yanı sıra ETİ Maximus fotoğraf alanında oyun dünyasının ünlüleriyle tanışma fırsatı da olacak. Republic of Gamers ile son zamanların en ilgi çeken oyunu Player Unknown’s Battlegrounds finali yapılacak. Ayrıca Sony Playstation ile FIFA katılımcı turnuvası ve Microsoft Xbox ile Forza katılımcı turnuvası da yapılacak. Teknoloji devlerinin en son teknolojik ürünlerini deneyimleme şansı ve çok daha fazlası Türkiye’nin öncü oyun platformlarından Multiplayer organizasyonu ve Monster enerji içeceklerinin katkılarıyla gerçekleşecek.

Multiplayer kurucu ortağı ve ekran yüzü Merthan Yalçın festivalin e-spor ve oyun dünyası açısından önemini şu şekilde açıklıyor:

“Globalde sinema sektörünün iki katı büyüklüğündeki oyun dünyası, Türkiye’deki dev potansiyeline erişmek üzere hızla büyümeye devam ediyor. Ancak espor ve dijital gaming tek bir oyun etrafında dönen bir evren değil, bu yüzden değişik oyunlar ve turnuvalar ile bu bağımsız festivalde çok renkliliği ve çok sesliği tüm espor ve oyun severlerle birlikte kutluyoruz.”

Multiplayer, festivale fiziki olarak katılamayanlar için çok kameralı ve rejili bir prodüksiyonla Twitch kanalında canlı yayında olacak.

Biletler bynogame.com üzerinden 20 Ocak tarihine kadar satışta! Kapı açılışı 11.00’de.

Oyun Dünyasının Büyükleri 1-4 Şubat’ta Gaming İstanbul Fuarında