League of Legends 2019 Üniversite Ligi Şampiyonu BAU Raiders Oldu! League of Legends 2019 Üniversite Ligi Şampiyonu BAU Raiders Oldu!
Bu yıl League of Legends tutkunlarından yoğun ilgi gören Üniversite Ligi’nde şampiyon belli oldu. Ayrıntılar haberimizde. League of Legends 2019 Üniversite Ligi Şampiyonu BAU Raiders Oldu!

Bu yıl League of Legends tutkunlarından yoğun ilgi gören Üniversite Ligi’nde şampiyon belli oldu. 650’ye yakın takımın arasından sıyrılarak büyük başarıya imza atan Bahçeşehir Üniversitesi temsilcisi BAU Raiders ve Marmara Üniversitesi temsilcisi Marmara Champions, Riot Games Espor Sahnesi’nde kozlarını paylaştı. Heyecan dolu mücadelenin ardından kupayı evine götüren taraf ise 3-0’lık skorla BAU Raiders oldu.

Türkiye’de espor ekosisteminin önemli dinamikleri arasında yer alan League of Legends Üniversite Ligi’nde şampiyon belli oldu. Riot Games Espor Sahnesi’nde oynanan ve espor tutkunlarının canlı olarak izlediği 2019 Üniversite Ligi finalinde, vadiden zaferle ayrılarak şampiyonluğunu ilan eden takım BAU Raiders oldu.

League of Legends coşkusunun doyasıya yaşandığı final gününde, üniversiteli oyuncular dünyanın en büyük LoL sahnesinde oynama tecrübesini de yaşadı.

“Geleceğin yıldızları Üniversite Ligi’nden çıkacak”

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği finalde League of Legends sevenlerle buluşmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, şunları söyledi: “Takımlarımızla, topluluğumuzla, izleyenlerimizle, oyuncularımızla ve çalışanlarımızla ne denli büyük ve keyifli bir aile olduğumuzu bugün bir kez daha gördük. 2019 Üniversite Ligi yine ülkemizin dört bir yanındaki umut vaat eden onlarca genç oyuncuyla buluşmamıza fırsat verdi. Esporun akademi tarafındaki gelişimini de hem destekliyor hem de yakından takip ediyoruz. Üniversite Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan BAU Raiders’ı tebrik ediyoruz.”

E-spor Ajansı Gaming in Turkey Kuveyt’e E-spor Merkezi Açıyor!