Samsung Galaxy, Team Solo Mid’i Worlds 2016’da Cezalandırdı Samsung Galaxy, Team Solo Mid’i Worlds 2016’da Cezalandırdı
Güney Kore’nin Samsung Galaxy Takımı, Kuzey Amerika’nın Team Solo Mid takımını alt etmeyi başardı. Detaylar haberimizde. Samsung Galaxy, Team Solo Mid’i Worlds 2016’da Cezalandırdı

45 dakikalık zorlu bir mücadeleden sonra Güney Kore’nin Samsung Galaxy Takımı, Kuzey Amerika’nın Team Solo Mid takımını alt etmeyi başardı.

TSM’in sürekli ne kadar avantajlı olduğu söylense de Samsung Galaxy bu farkı yavaş yavaş kapatmayı becerdi. Oyun başından beri her seferinde Samsung takımı oyunun kontrolünü elinde tutuyormuş gibi davranıyordu.

Kang “Ambition” Chan-Yong daha maçın ilk dakikalarında skoru hanesine yazdırmayı başararak takımına oyun başında hemen hemen 1K altın kazandırdı. Buna karşın TSM’in koridorlardaki mükemmel başarısı sayesinde Samsung takımının avantajının daha fazla sürdürmesini engelledi. SSG takımı bilindiği üzere koridor ittirmede ve kartopu etkisi yaratmada özellikle erken safhalarda uzmanlar fakat TSM de oyuna geri dönmek için sürekli mücadele etti.

Yiliang “Doublelift” Peng ve takımı küçük zaferler kazansalar da bu tarz karşılaşmaları fazla önemsemeleri malesef onların sonu oldu. Doublelift 2 skoru hanesine yazdırdıktan sonra orta koridor oyuncusu Quenn (Viktor) ile girdiği 1v1 mücadelede burst bir hasara maruz kaldı ve mücadeleyi kaybetti. Rakibinin ultisini hesaba katamadı sanırım. 30 dakikalık bir orta koridor ittirmesinden sonra bunu izlemesi gerçekten çok üzücü oldu. Aşağıda Viktorun Lucian‘ı burstlediği pozisyonu görebilirsiniz.

lol-Team Solo Mid - Samsung Galaxy

Team Solo Mid – Samsung Galaxy

Oyun sonuna doğru harita üzerinde mükkemmel bir görüş vardı ve oyuncularının yaptığı hatalarla birlikte de SSG’nin TSM’e boyun eğdirmesini sağlamış oldular. Bu galibiyet sayesinde Samsung grup D’de liderliğe oturmuş oldu.

Aşağıdaki videodan geçtiğimiz günün tüm maçlarını izleyebilirsiniz.

TP- LINK Archer VR900 Modem İncelemesi