Team Razer Evo 2019 ve The International’a Fırtına Gibi Giriyor! Team Razer Evo 2019 ve The International’a Fırtına Gibi Giriyor!
Razer, EVO 2019 ve The International (TI9) Dota 2 finallerinde Team Razer pankartıyla yarışacak rekor sayıda profesyonelin olduğunu açıkladı. Team Razer Evo 2019 ve The International’a Fırtına Gibi Giriyor!

Razer, yaklaşık 31 milyon dolar tutarında para ödülü olan prestijli turnuvalar EVO 2019 ve The International (TI9) Dota 2 finallerinde Team Razer pankartıyla yarışacak rekor sayıda profesyonelin olduğunu açıkladı.

Mousesports ve Team Evil Geniuses (EG) üyelerinin yanı sıra usta oyuncu Kun Kun Xian’ Ho da 2 – 4 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek EVO 2019’a katılacak. Aynı ayın ilerleyen günlerinde Team EG, 20 Ağustos – 25 Ağustos tarihleri arasında Şangay’da düzenlenecek TI9 için İttifak’a katılacak.

Evo 2019

Team Razer yeni serüvenine 2 Ağustos’ta Las Vegas’ta yapılacak olan EVO’da başlıyor. Bu turnuvada oyuncular Super Smash Bros. Ultimate, Tekken 7, Street Fighter V, DragonBall FighterZ gibi oyunlarda başarılarını sergileyecekler.

EVO 2019, turnuvanın önceki galiplerinin de bulunduğu Team Razer’ın  katılımları ile gerçekleşecek. Bu isimler arasında; EVO 2013 Street Fighter IV Şampiyonu Xian, EVO 2016 Ultimate Marvel vs Capcom 3 şamiyonu ve Team EG üyesi Christopher ‘NYChrisG’ Gonzalez, EVO 2016’da Capcom Kupası ikincisi olan Street Fighter V oyuncusu Ricki‘ HelloKittyRicki’ Ortiz bulunuyor.   

Ancak, esas üstat, Street Fighter V’de EVO 2018 şampiyonu olan Mousesports üyesi Benjamin “Problem X” Simon olacak.

Problem X

Birden fazla karakter kullanan sert bir rakip olan Problem X, en çok Bison’u kullanmasıyla tanınır. 27 yaşındaki İngiliz Pro Tour yarışmacısı, 2017’de Mousesports’a katılmadan önce Avrupa’nın en ateşli Street Fighter yarışçısı haline geldiği Dövüş Oyunları Topluluğu (FGC) içinde ismini çoktan duyurmuştu.

2017 boyunca güçlü bir performans sergileyen Problem X, Capcom Pro Tour’u 7. sırada tamamlarken Las Vegas’ta dünyanın en iyisini yenerek EVO 2018 turnuvasını kazanıp FGC’de üst kademeye yükseldi.

2018’de işini bırakıp Street Fighter V’i birinci mesleği yapan Ben, aynı zamanda bölgesindeki diğer oyunculara da destek olurken  therealproblemx Twitch kanalında da canlı yayınlar yapıyor. FGC’de üst üste kazandığı maçlardan ve başarılardan sonra Problem X en çok korkulan rakip haline geldi.

Zula Süper Lig 4. Sezon Derbi Heyecanıyla Başlıyor!

Problem X’in son başarıları:

  • Sonic Boom 2017
  • Capcom EU Regionals 2017
  • EGX 2017
  • SGB 2017
  • Celtic Throwdown 2017
  • Northwest Majors 2018
  • Sonic Boom 2019
  • April Annihilation 2019
  • Reflect UK 2019

Team EG’nin iki yıldızı

Team EG takımı da EVO 2019’da da güçlü bir şekilde temsil edilecek. NYChrisG, Marvel vs Capcom 3’te 2016 EVO şampiyonu olarak isim yapması ile tanınıyor. Öte yandan Problem X ile kapışma ihtimali olan bir diğer Street Fighter V oyuncusu HelloKittiRicki de karşımıza çıkacak.

The International

EVO’dan üç hafta sonra düzenlenen Şangay’daki The International, Razer’in Evil Geniuses ve Alliance’la eşlik ettiği bir çatışma çıkacak ve etkinlikte en büyük rekor kırdı. Her iki takımdan Alliance 2013’te, Evil Geniuses ise 2015’te turnuva şampiyonu oldu.

Team EG

Evil Geniuses, 2014’ten beri yapılmış olan beş TI turnuvasına katılıp dördünde podyuma çıkan bir takım olarak The International’a hiç de yabancı olmadığını bizlere daha önce gösterdi.

Alliance

Alliance, 2013 yılındaki ilk TI turnuvasında, Jonathan “Loda” Berg liderliğindeki Dota 2 takımı ile şampiyon olmuştu. O zamandan beri, organizasyon tamamen oyunculara ait bir yapıya bürünerek Dota 2 mirasını geliştirmeye devam etmekte. Alliance, içlerinde Twitch’in en büyük Dota 2 oyuncusu olan Henrik ‘AdmiralBulldog’ Ahnberg’in de yer aldığı, mevcut ve geçmiş kadrolarında dikkate değer oyuncuları bünyesine katarak önemli bir ün de geliştirdi. 

Team EG’nin başarılı çizgisine devam etme hayali ve Alliance’ın en tepeye geri çıkmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak olması ile iki takım da kesinlikle TI9’un en heyecan verici ekipleri olacak.

Yapılan Bir Ankete Göre Gençlerin Yeni Kariyer Hedefi E-spor!