Türkiye’nin İlk Espor Merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi Açıldı! Türkiye’nin İlk Espor Merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi Açıldı!
Türkiye’nin ilk espor merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi, 11 Ocak Cuma günü, İstanbul Demirören İstiklal’de açıldı. Türkiye’nin İlk Espor Merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi Açıldı!

Nonstop Zula Espor Merkezi, 11 Ocak Cuma günü, İstanbul Demirören İstiklal’de açıldı.

Türkiye’nin ilk espor merkezi olan Nonstop Zula Espor Merkezi, InGame Group tarafından açıldı. Türk esporunun yeni adresi olacak Nonstop Zula Espor Merkezi, esporun bugününe ve geleceğine yönelik tüm unsurları tek bir çatı altında buluşturuyor.

2500 metrekarede A’den Z’ye espor

İki bin beş yüz metrekarelik alana kurulan Nonstop Zula Espor Merkezi bünyesinde, beş yüz metrekarelik deneyim alanı, seksen adet profesyonel oyun ünitesi, sekiz adet antrenman odası, eğitim ve atölye odaları bulunuyor. Ayrıca teknoloji laboratuvarı, beş farklı noktadan canlı yayın gerçekleştiren reji, VR deneyim alanı, toplantı salonları, özel oyun bölümleri, kafe, mağaza ve aktivite alanları da yer alıyor. Ulusal ve uluslararası espor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak merkezin espor sahnesi ise, iki binin üzerinde seyirci  kapasitesine sahip. Demirören İstiklal tarafından desteklenen Nonstop Zula Espor Merkezi sponsorları arasında Vestel, Casper, Paycell, Pepsi yer alıyor.

Esporun geleceğine dair her şey

Nonstop Zula Espor Merkezi, profesyonel ve amatör oyunculara sunacağı farklı programlarla Türk espor ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Mekan, Türkiye Espor Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilecek TESFED Türkiye Kupası, lisans yönlendirme çalışmaları, koç ve oyuncu yetiştirme programlarının yanı sıra Zula Süper Lig, Zula World Cup, Zula International Cup gibi milyonlarca liralık espor etkinliğine ev sahipliği yapacak. Nonstop Zula Espor Merkezi’nde, Türkiye’de espor ve esporcu kültürünün en doğru şekilde oluşması ve yerleşmesi için yıl içerisinde pek çok farklı organizasyon gerçekleştirilecek.

Espora 10 milyon TL yatırım

InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp,2019 yılında espor alanında toplamda 10 milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını belirtti. Zula’nın henüz fikir aşamasındayken hayal ettikleri bu projeyi hayata geçirmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Alp, Zula’nın başarısında bugün Türkiye’de ve dünyada 21 milyondan fazla oyuncunun da katkısı olduğunu belirtti. Nonstop Zula Espor Merkezi’nin espora ilgi duyan gençlerin yeni merkezi olacağını belirten Alp, aynı zamanda dünya genelinde espor ekosistemine de ilham vereceğini söyledi. Ülkemiz turizmi için de merkezin önemli bir kilometretaşı olduğuna değinen Alp, gelecekte espor turizminin daha da yaygınlaşacağını sözlerine ekledi.

Ocak ayında göreve başlayan, InGame Group CEO’su Alpay Alptekin ise açılış konuşmasında, grup vizyonlarının InGame Group’u dünya çapında bir “Oyuncu” Şirketi haline getirmek olduğunu söyledi. Bu vizyonu hayata geçirmek için oyunun içindeki, oyunun etrafındaki, oyun hakkındaki her şeyi kapsayacak bir iş ve inovasyon planı hazırladıklarını söyledi. Alptekin, 2019 yılı boyunca heyecanlı lansmanlarla bu vizyonu adım adım gerçekleştireceklerini belirtti.

Splatoon 2 Turnuvalarının Yeni Sitesi Tanıtıldı