Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Şampiyon Royal Youth! Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Şampiyon Royal Youth!
Espor tutkunlarını Riot Games Espor Sahnesi’nde buluşturan ve 1 milyona yakın izleyicinin takip ettiği büyük finali kazanan Royal Youth oldu. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Şampiyon Royal Youth!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde 2019 Yaz Mevsimi’nin en iyisi belli oldu. Espor tutkunlarını Riot Games Espor Sahnesi’nde buluşturan büyük finalin sonunda kupanın sahibi Royal Youth oldu.

Bu yıl Riot Games Espor Sahnesi’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı görkemli finalin sonunda kupaya uzanan takım, son karşılaşmayı 3-2’lik skorla kazanan Royal Youth oldu. Tansiyonun hiç düşmediği final mücadelesi, TBF tarihinde ilk kez 5 maça kadar uzadı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali, Riot Games Türkiye tarafından bu yıl yedinci kez gerçekleştirildi. Bahçeşehir SuperMassive ile Royal Youth arasında geçen zorlu mücadelede Royal Youth, geriden gelerek başladığı final serisinde rakibini geçerek ipi göğüsledi.

Büyük Final günü Riot Games Espor Sahnesi 1.000’den fazla espor tutkununu ağırladı. Ayrıca Sahne’nin yanında kurulan festival alanı da 2 binden fazla espor tutkununu sabahın erken saatlerinden itibaren bir araya getirdi. Tüm gün devam eden aktivitelerle ziyaretçiler, festival alanında LoL ve espor dünyasının tanıdık yüzleriyle bir araya geldi. Ayrıca YouTube, Twitch ve Facebook üzerinden yapılan canlı yayınlarla 1 milyona yakın kişi de bu büyük heyecana ekranları başında ortak oldu.

Royal Youth Avrupa biletini aldı

League of Legends Dünya Şampiyonası 2019’da Avrupa’ya geri döndü. Büyük finalden galibiyetle ayrılan Royal Youth, Ekim ayında Berlin’de başlayacak ve 10 Kasım’da Paris’te noktalanacak League of Legends Dünya Şampiyonası’nda, bilinen adıyla Worlds’de ülkemizi temsil edecek.

Türkiye’nin İlk Kamu E-spor Tesisi Üsküdar’da Kurulacak!