Kategoriler

Worlds 2016 Çeyrek Finalistleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Worlds 2016’da grup maçlarının bildiğiniz üzere çoğu tamamlandı. Çeyrek finalistler ve tahminler haberimizde.

Worlds 2016’da grup maçlarının bildiğiniz üzere çoğu tamamlandı. Grup B’nin bu geceki maçları da yapıldıktan sonra son çeyrek finalistler de belli olacak. Önümüzdeki haftadan itibaren çeyrek final maçları da oynanmaya başlayacak.

Son karşılaşma sonuçlarına göre ise gruptan çıkan takımlar şu şekilde:

Grup A

ROX Tigers

Alnus NoX Luna

Grup A’da, aralarında mükemmel bir mücadele geçen ROX Tigers ve Albus NoX Luna takımları gruptan çıkmayı başardı. Maçın son dakikasına kadar kimin kazanacağını kestiremediğimiz bu müthiş karşılaşmayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Counter Logic Gaming ise elinden geleni yapsa da malesef yeterli olmadı.  ANL takımına 2 kere kaybedip, ROX takına karşı sadece 1 galibiyet alınca çeyrek final biletini Albus NoX Luna takımına kaptırdı.

Grup C

H2k-Gaming

Edward Gaming

Kimin gruptan çıkacağı gerçekten kestirmesi en zor gruplardan biriydi bence C grubu. ahq takımını şahsen destekliyor olsam da Edward Gaming‘e karşı maç kazanamayınca grup 1.si H2k-Gaming ekibini yenebilmelerine rağmen, maalesef çeyrek final şansını da bir nevi yitirmiş oldular. Aşağıdaki videodan H2k-Gaming ile Edward Gaming arasındaki son maçı izleyebilirsiniz.

Grup D

Samsung Galaxy

Royal Never Give Up

Grup D gerçekten herkesin gözünün üzerinde olduğu, takımların kıyasıya mücadele ettiği bir grup oldu. Maçlar o kadar zevkliydi ki, kısa bile sürse seyircilere gerçekten dolu dolu maçlar izlettiler. Özellikle SSG ve TSM arasındaki maçlar göz doldurdu diyebilirim. Her ne kadar SSG TSM’i biraz üzüp daha önceki makalemde de bahsettiğim üzere çeyrek finale gitmesine mani olmuş olsa da gönüllerimizde taht kurdular diyebilirim. Dünkü son maçlarında RNG’yi de yenemeyince ellerindeki son şansı da maalesef kaybettiler. Yine aşağıdaki videodan maça bir göz atabilirsiniz. Sonuçta finale oynayabilecek 2 takım SSG ve RNG gruptan çıkmayı başardı.

Grup B’ de ise ortalık karışık. Bu gece gerçekten mükemmel bir karşılaşma olacağını düşündüğüm SK Telecom T1 ile Cloud9 arasındaki maçı kaçırmayın derim. Maç bu gece 0:00’da www.twitch.tv/riotgames kanalında yayınlanacak. B grubunun son durumu ise aşağıdaki gibi.

 Worlds 2016 - Grup B

Bu maçın sonucuna göre kimin gruptan 1. çıkacağı belli olacak diyebiliriz diye düşünüyorum. Grup favorileri tabi ki C9 ve SKT T1. Bakalım neler olacak.

MAINGEAR ve Coca-Cola Ortaklığının Meyvesiyle Tanışın: RUSH 1ofONE

 

Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Blog · E-Spor · Haber · Oyun Haberleri