E3 2018: Fallout 76’ten Daha Çok Ayrıntı Paylaşıldı E3 2018: Fallout 76’ten Daha Çok Ayrıntı Paylaşıldı
Bethesda'nın E3 2018 basın konferansında Fallout 76 için pek çok ayrıntı paylaşıldı. Ayrıntılar haberimizde. E3 2018: Fallout 76’ten Daha Çok Ayrıntı Paylaşıldı

Bethesda’nın E3 2018 basın konferansında Fallout 76 için pek çok ayrıntı paylaşıldı.

Oyunla ilgili tamamen online olacağına yönelik söylentiler vardı. Yapılan açıklamalara göre bu söylentiler doğru çıktı. Fallout 76 tamamen online olarak oynanacak.

Nükleer felaketin 20 yıl sonrasında, West Virginia’da geçecek olan oyunun son derece büyük bir haritası olacak. E3 2018 konferansında sahneyi devralan Todd Howard Fallout 76 için, “online, çok oyunculu, hayatta kalma ve macera temalarına dayanan bir oyun,” dedi. Co-op modlarının da bulunacağı oyunu istersek solo olarak da oynayabileceğiz.

Oyunda karşımıza çıkacak diğer bütün insan karakterler diğer oyuncular olacak. Oyuncular istedikleri an, istedikleri yerde oyunu oynayan arkadaşlarına bağlanabilecek ve Fallout 76 bu şekilde birlikte oynanan online bir oyuna dönüşecek. Aynı anda binlerce farklı oyuncuyu barındırabilecek oyunun sunucuları. Buna paralel olarak geniş bir sosyal özellik ağı da barındıracak oyun. Birçok farklı oyuncu hareketi, emojiler vb. bulunacak.

Fallout 4’ten sonra çıkan bir oyun olarak Fallout 76 de tabii ki inşaat mekaniklerine sahip olacak. Oyunda tamamen diğer oyuncuların inşa ettiği farklı yerleşimler bulunabilecek. Bu yerleşimleri hızlıca kurup savunma yapıları eklemeye yaramayan bir de Construction and Assembly Mobile Platform denilen bir özellik bulunacak oyunda. Kısaca C.A.M.P. denilen yeni sistem acil durumlar için tasarlanıyor.

E3 2018 konferansında gösterilen uzun oynanış demosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyun 14 Kasım’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

E3 2018: Wolfenstein: Youngblood Duyuruldu!