WWW tam 30 yaşında! Sizin hangi anılarınız birikti? WWW tam 30 yaşında! Sizin hangi anılarınız birikti?
30 yıl önce Mart’ın 12’sinde birbirine bağlı bilgi paylaşım ağının temelleri atıldı. WWW tam 30 yaşında! Sizin hangi anılarınız birikti?

30 yıl önce Mart’ın 12’sinde birbirine bağlı bilgi paylaşım ağının temelleri atıldı. O zaman birbirine bağlı olan bir kaç bilgisayar yıllar içerisinde rakamsal olarak çığ gibi büyüdü. İnsanlar birbirine elektronik postalar attı, dosyalar paylaştı hatta iki nokta üst üste koyup bir de yanına parantez eklendiğinde bir gülen yüz elde ettiğini keşfetti  🙂 .

Ama bu 30 yılda haberleşme teknolojisi ve bunun üstüne kurulan ekonomik modeller o kadar büyüdü ki bugün dünyanın en zengin insanlarını ortaya çıkarttı. Bilgi artık günümüzün petrolü halini aldı. Amazon, Buzzfeed, Ebay, Hotmail, Yahoo, Altavista, Oynasana.com, direkt kabloyla bağlanıp oynanan oyunlar, Internet Kafelerin kuruluşu ve evrimi, bir çok oyun ve teknoloji dergisi, Reddit, Netflix, Wikipedia gibi bir çok kavram ve kuruluş hem bizim hem de dünyanın bu kısacık geçmişinde ve bugününde önemli bir yer tuttu.

30 yılda dünya hem hızlandı hem de değişti.

Bundan sonraki 30 yılda yapay zeka, otonom araçlar , bükülebilir kağıt vb bir çok yenilik bizleri bekliyor.
Emininiz ki bu kısacık haberimize göz gezdiren bir çok okurumuz çoktan kendi anılarında kaybolup gitti.

Nice güzel yaşlara www.

Star Wars Episode I: Racer Unreal Engine 4 ile Yeniden Yaratıldı!Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.