Amazon Dokunmatik Ekranlı Echo Hoparlörü Çıkarabilir Amazon Dokunmatik Ekranlı Echo Hoparlörü Çıkarabilir
Amazon, Echo ile yakaladığı başarıya yeni bir model ile sürdürecek. Yeni modelin daha büyük ve dokunmatik ekran destekli olması bekleniyor. Amazon Dokunmatik Ekranlı Echo Hoparlörü Çıkarabilir

Amazon, Echo adını verdiği dijital ev asistanı ile yakaladığı başarılı ivmeye yeni bir model ile devam edecek. Yeni modelin daha büyük boyutta ve dokunmatik ekran destekli olması bekleniyor.

Açıklanmayan iki kaynağa göre, gelecek olan model standart silindir gövdesi yerine daha uzun bir şekil ile accomodate 7 inç ekrana da destek verecek. Ekranla beraber gelecek dokunmatik desteğinin yanı sıra akıllı hoparlörün hava durumu, takvim ve haberlere erişimi kolaylaşacak.

Google ve Apple’ın da yarışa dahil olmasıyla ev asistanı marketi kolayca kızışacak gibi. Google, geçtiğimiz günlerde Google Home akıllı hoparlörünü piyasaya sürdü. Apple’ın ise Siri altyapısını kullanan benzer bir asistan üzerinde çalıştığı biliniyor. Amazon’un daha büyük boyuttaki Echo’sunun rekabetten kopup kopmayacağını zaman gösterecek.

Amazon’un akıllı hoparlörü hakkında çıkış tarihi verilmese de firmanın ürünü 2017’nin ilk çeyreğinde duyurması bekleniyor.

Hearthstone İçin Yeni Genişleme Paketi Bu Hafta Çıkıyor