Asus Echelon Gaming Mousepad İncelemesi Asus Echelon Gaming Mousepad İncelemesi
Asus, oyuncuları sadece yüksek performanslı ve kaliteli kasa içi komponentlerle ya da oyuncu bilgisayarlarıyla değil; ekipmanlarıyla da ihya eden bir firma. Tayvanlının ürettiği pek... Asus Echelon Gaming Mousepad İncelemesi

Asus, oyuncuları sadece yüksek performanslı ve kaliteli kasa içi komponentlerle ya da oyuncu bilgisayarlarıyla değil; ekipmanlarıyla da ihya eden bir firma. Tayvanlının ürettiği pek çok başarılı klavye, fare, kulaklık ve mousepad bulunuyor. Bugünkü konuğumuz da, görebileceğiniz üzere bir mousepad.

Echelon serisini daha önce duydunuz mu bilmiyorum. Benim Echelon’la ilk karşılaşmam, Echelon serisi oyuncu kulaklığı ileydi (hatta Can ve Burak’ın incelemesi de var sitemizde.). Bu seriyle ikinci karşılaşmam da, şu anda incelemesini okuduğunuz Echelon oyuncu mousepad’i sayesinde gerçekleşti. Ona geçmeden önce, dilerseniz Asus’un Echelon serisi ürünleri hakkında biraz daha bilgi verelim sizlere.

KAMUFLAJLI EKİPMAN
Öncelikle Echelon nedir, ondan bahsedelim dilerseniz. Echelon, hakkında pek çok komplo teorisinin ortaya atıldığı bir küresel istihbarat toplama ağıdır.

Hakkında fazla bir bilgi olmayan askeri istihbarat birimi olan Echelon’un, her telefon görüşmesini ve her e-postayı (hatta belki de Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları) belirli kelimeler için taradığı söylenir. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından imzalanan UKUSA anlaşması’na dayanan Echelon, aslen 1947-1948 yıllarında SSCB’ye karşı geliştirilmiştir.

Tüm bu anlattıklarımızın, Asus’un Echelon serisi ürünleriyle bağdaşan tek bir yanı var: Bu ürünlerin sahip olduğu kamuflajlı tasarım. Şu adresten de görebileceğiniz üzere Echelon ürünleri, aynı renk paletine ve kamuflaj desenine sahipler. Bu aileye mensup Asus ürünleri arasında fare, klavye, kulaklık, mousepad ve ses kartı (masa üstü kumandası kamuflajlı) bulunuyor.

fragtist-asus-echelon-seriesYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.