Asus Echelon Laser Gaming Mouse İncelemesi Asus Echelon Laser Gaming Mouse İncelemesi
Asus, oyuncu Echelon ailesinden bizleri mahrum bırakmıyor. Daha dün incelemesini girdiğimiz ve pek bir beğendiğimiz Echelon Gaming Mousepad’in ardından, mousepad’in en iyi anlaştığı kardeşi... Asus Echelon Laser Gaming Mouse İncelemesi

Asus, oyuncu Echelon ailesinden bizleri mahrum bırakmıyor. Daha dün incelemesini girdiğimiz ve pek bir beğendiğimiz Echelon Gaming Mousepad’in ardından, mousepad’in en iyi anlaştığı kardeşi Echelon Gaming Mouse’la karşınızdayız bu sefer.

Dünkü incelememizde Echelon’un kendisi ve Asus’un Echelon serisi hakkında yazmıştık, dilerseniz hemen gidip bir okuyabilirsinz. Okudunuz mı? O zaman kamuflajlı oyuncu faremizi ve sizi daha fazla bekletmeyelim ve incelememize geçelim bir an evvel.

CİDDİ OYUNCU
Öncelikle şunu belirtmeliyim. Başka bir markanın tepe seviye bir lazer oyuncu faresini kullanıyorum ve kendisinden dehşet derecede memnunum. Hayatımda kullandığım en iyi fare diyebilirim rahatlıkla onun için. Echelon oyuncu faresini, bahsettiğim kişisel farem ve birlikte voltranı oluşturdukları sert mousepad’imi kaldırarak, Echelon mousepad ile ile inceledim. O nedenle işi pek kolay olmadı. Peki bekleneni verebildi mi?

Öncelikle Echelon oyuncu faresinin teknik özelliklerini yazalım:

5600 DPI maks. DPI değeri,
150ips takip hızı, maks. 30g hızlanma,
5 farklı DPI değeri arasında tek tıkla geçiş,
Tek tıkla DPI değerini anlık 1/2 ya da 1/4 seviyesine düşürme (buna birazdan değineceğim),
8 adet programlanabilir tuş,
1000hz polling rate (1ms tepkime süresi),
Dahili 128kb hafıza,
1,8m örgülü kablo,
124 x 75 x 42mm boyutlar,
Ağırlıksız + Kablo ile 160g ağırlık (kutudan 3x10gr + 1x5gr ağırlık çıkıyor)
Asus Echelon yazılımı,
Windows XP desteği.

Farenin teknik detayları bunlar. Dilerseniz kullanım detaylarına geçmeden önce bir de fiziksel özelliklerinden bahsedelim.

fragtist-asus-echelon-mouse-8Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.