Asus Strix Ailesine 5 Yeni Üye Asus Strix Ailesine 5 Yeni Üye
Daha önce farklı soğutma çözümüyle gönlümüzü kazanmış 750Ti modeli ile kapımızı çalan Asus Strix ailesi, yeni oyuncu ekipmanlarıyla büyümeye devam ediyor. Ailenin yeni üyeleri, sırasıyla... Asus Strix Ailesine 5 Yeni Üye

Daha önce farklı soğutma çözümüyle gönlümüzü kazanmış 750Ti modeli ile kapımızı çalan Asus Strix ailesi, yeni oyuncu ekipmanlarıyla büyümeye devam ediyor.

Ailenin yeni üyeleri, sırasıyla tak ve çalıştır USB ses istasyonlu oyun kulaklığı Strix DSP, optik oyun faresi Strix Claw, mekanik oyun klavyesi Strix Tactic Pro ve oyun mouse pad’leri Strix Glide Control ile  Strix Glide Speed. Kısacası yeni gelen üyeler arasında yok yok.

Satışa sunulan bu yeni ürünlerle birlikte Asus, oyunseverlerin işitme duyularını keskinleştiren ve her şeyin kontrolleri altında olmasını sağlayan Strix oyun ekipmanları serisini tamamlamış oluyor bir anlamda. 60mm neodimyum mıknatıslı sürücüler ve 7.1 kanal 3B surround ses ile donatılan Strix DSP, diğer kardeşleri gibi tasarımıyla da göz dolduruyor. Dolby Headphone ve Dolby Pro Logic llx teknolojilerini de destekleyen ürün, dış sesleri de %90’a kadar filtreleyebiliyor. FPS ,yarış ve aksiyon/RYO gibi oyunlar için farklı profillere sahip olan kulaklığın bir güzel yanı da, PlayStation 4 desteğine de sahip olması.

fragtist-asus-strix-3

YAZA YAZA BİTİREMEDİK
Strix Claw da 5000dpi optik sensöre (elbette hassasiyet değiştirilebiliyor ve değişim, LED ile takip ediliyor), gerçek 1:1 takip özelliğine ve otomatik düzeltme içermeyen hareket özelliklerine sahip. Farede kullanılan Japon yapımı Omron D2F-01F düğmeler, daha kusursuz tıklama imkânı ve daha fazla tepki sunarak; uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkabilecek kas zedelenmelerinin önüne geçiyor (deniyor bültende). Farenin 64kb belleğinin bulunduğunu da belirtelim. Strix yazılımı ile her türlü tuş, fare komutu ya da makro atayabilir, bunları farenin hafızasında saklayabilirsiniz.

fragtist-asus-strix-4

Strix Tactic Pro mekanik klavye ise, ultra dayanıklı Cherry MX tuşlar ile donatılmış; hem de Siyah, Mavi, Kırmızı veya Kahverengi arasında seçim imkânı sunuyor. 13 adet makro tuşu bulunan klavye, N-Key Rollover ve 6-Key Rollover desteğine de sahip.

Mousepad’lerden Strix Glide Control, ince kontrol ve hassasiyet gerektiren oyunlar/işler için tasarlanmış. Strix Glide Speed ise, hızlı ve etkin hareketler gerektiren oyunlar/işler için. İki ürün de hem optik, hem de lazer fareler için tasarlanmış ve türlü dayanıklılık testlerinden geçirilmişler.

fragtist-asus-strix-1

TAM BİR OYUNCU AİLESİ
Fiyat ve bulunabilirlik konusunda şimdilik herhangi bir bilgi olmasa da, teker teker bu ürünler ofisimizi ziyaret edecektir. O zaman bu konularda daha fazla bilgi vermeye çalışırız. Şimdilik resimlerine bakmaktan başka yapabileceğimiz fazla bir şey yok malesef.

fragtist-asus-strix-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.