Oyuncu Ekipmanları Tarihi Oyuncu Ekipmanları Tarihi
Daha önce hatırlarsanız Xbox ile PlayStation’ın tarihlerini sizlerle buluşturmuştuk. Bu sefer de dedik ki, bizleri bilgisayarımızda oyunla buluşturan oyuncu ekipmanları tarihine göz atalım. Peki... Oyuncu Ekipmanları Tarihi

Daha önce hatırlarsanız Xbox ile PlayStation’ın tarihlerini sizlerle buluşturmuştuk. Bu sefer de dedik ki, bizleri bilgisayarımızda oyunla buluşturan oyuncu ekipmanları tarihine göz atalım.

Peki hangi ekipmanlardan bahsediyoruz? Elbette oyuncu fare, klavye, mousepad ve kulaklıklarından. Buraya aslında oyuncu monitörleri de girebilir; ancak şimdilik yukarıda saydığım üçlüden bahsetmek en ideali. Açıkçası beklediğimden daha zor olacak gibi, zira bu konuda adam akıllı bir kaynak bulmak pek kolay değil. Ama başladık bir kere, bakalım nasıl gelecek sonu.

Hadi o zaman.

OYUNCU FARELERİ
Öncelikle kişisel olarak kullandığım oyuncu farelerine göz atmak istiyorum. İlk oyuncu farem bir Logitech G3’tü. Onu emekli ettikten sonra bu kez de G9X’e geçtim ve hâlâ ordayım. O beni bırakmadıkça benim onu bırakma gibi bir isteğim yok (gerçi şu aralar G402’yle birlikteyim, ufak bir kaçamak. Zaten arada teste gelen yığınla fare kullandığım için G9X’im alışık bu tür şeylere).

Neyse, işi daha fazla sulandırmadan geçelim asıl mevzuya. İlk oyuncu faresi ne zaman ortaya çıktı mesla? Hangi firma tarafından geliştirildi? O konuya bakalım biraz da.

Vay benim emektar G9X'im (ve yanında Logitech'in yeni bebeği G402)...

Vay benim emektar G9X’im…Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.