Oyuncular İçin Ekipman Setleri #3 – Asus Strix Ailesi Oyuncular İçin Ekipman Setleri #3 – Asus Strix Ailesi
Strix Glide Control / Speed Mousepad Strix Glide Control hem rengi, hem de yüzey hissiyatıyla bana daha çok hitap eden mousepad oldu. Pütürlü yüzeyiyle... Oyuncular İçin Ekipman Setleri #3 – Asus Strix Ailesi

Strix Glide Control / Speed Mousepad
Strix Glide Control hem rengi, hem de yüzey hissiyatıyla bana daha çok hitap eden mousepad oldu. Pütürlü yüzeyiyle sürtünmeyi artıran ve yüksek doğruluk gerektiren oyun/uygulamalarda daha iyi performans vadeden bu mousepad, sağlamlığı ve kaymaz tabanıyla da oldukça başarılı bir yol çiziyor. Ben aslında sert mousepad yanlısıyım ama, Strix adı altında bir sert mousepad çıkarsa onu kullanırım artık. O zamana kadar, en iyi Strix mousepad bu (tamamen kişisel yorumum bu. Size göre Speed de olabilir tabi).

Strix Glide Speed Mousepad, yukarıda da dediğim gibi ipeksi yüzeyiyle daha az sürtünme sunan ve hız ve çeviklik vadeden bir ürün. Bunun yanı sıra turuncu ağırlıklı bir desene sahip olması, mousepad’i kardeşinden ayıran iki yegâne özellik. Kaymaz tabanı, işlemeli kenarları boyutlar ve malzeme kalitesi de tamamen Glide Control ile aynı.

SAMSUNG CSC

Asus Strix DSP
Burada daha önceki incelememden kopyala yapıştır yaparak aymazlıkta son noktayı koyuyorum: “Asus Strix DSP dehşet bir tasarıma sahip, yüksek performanslı, sürücüsüz pratik kullanımıyla ön plana çıkan başarılı bir ikili. Ses ayarlarında kaybolmadan, hızlıca ayar yapmak isteyen oyuncular için birebir; ancak tam tersini isteyen oyuncular için de çok basit kaçabilir. Sadece oyun odaklı olması da, kimi kullanıcıların bu kulaklığı tercih etmemesine sebep olabilir. Ses yalıtımı ve rahatlık konusunda pek bir sıkıntı yaratmayan kulaklığın en büyük sorunu, esnek olmayan plastik gövdesi diyebiliriz. Çok çabuk kırılacakmış gibi durması pek hayra alamet değil. Almadan önce bir bakın derim.”

FİYAT YORUMU
Şimdi gelelim fiyat konusuna… Ne yazık ki ürünler genel olarak biraz pahalı ve pek fazla yerde bulunmuyor.

Örneğin Strix Tactic Pro’yu satan en güvenilir mağazalardan biri Hepsiburada ve orada bu klavyenin Brown anahtar kullanan versiyonu tam 700TL. Çok. Masamın üzerinde G710+ gibi bir şey dururken ve piyasada 300-400TL’ye bulunurken gerçekten çok bu fiyat. Böylesine zorlu ve bol rakipli bir piyasada, daha düşük bir rakamdan piyasaya girse kendine çok daha fazla kullanıcı bulabilirdi aslında ürün. Ancak Asus’un üst düzey markalarında (ROG da böyle mesela) güttüğü bu tür bir fiyat politikası mevcut, yapacak bir şey yok (bu arada Hepsiburada’da sadece Brown anahtarlı sürüm mevcut, diğerleri yoktu ben baktığımda).

fragtist-asus-strix-logo

Strix Claw optik oyuncu faresi de oldukça pahalı gelecek kulağınıza. Fare, 321TL. Yine, yarı fiyatına çok başarılı ürünler var piyasada. Ancak Asus’un bileceği bir iş tabi bu fiyat politikası, yapacak bir şey yok.

Strix Glide’lar ise, 79TL gibi bir fiyattan bulunabiliyorlar. Tabi diğerlerine göre daha mantıklı seviyelerde dolaşsa da, bu da biraz yüksek bir fiyat. Ama aynı şeyi tekrar tekrar söylemeye gerek yok, o nedenle Strix DSP’nin de 614TL olduğunu ekliyor ve son olarak diyorum ki: Ürünleri alacak olan sizlersiniz, para sizin paranız. Ben söyleyeceklerimi söyledim, bundan sonrası sizin bileceğiniz iş arkadaşlar. Tavsiyem, ürünleri gidip dünya gözüyle görmeniz ve denemeniz olacak. O zaman dilediğiniz ürüne dilediğiniz parayı verebilirsiniz.

O zaman… Bir setimizin daha sonuna geldik. Eğer olursa bir diğer setimizde (SteelSeries kovalıyoruz bakalım) görüşmek üzere, esen kalınız.

Ek: Şimdiye kadar ofisimizi ziyaret eden Strix ekran kartlarının incelemesini de aşağıda okuyabilirsiniz.
Asus GeForce GTX 750 Ti Strix OC Edition İncelemesi
Asus Strix GeForce GTX 970 OC Edition İncelemesiYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.