Kategoriler

Razer, Basilisk V3 Pro’da Birçok Teknolojiyi Bir Araya Getirdi

Razer™, yeni nesil özelleştirilebilir kablosuz oyun faresi Basilisk V3 Pro‘yu duyurdu. Razer‘ın bugüne kadarki en gelişmiş oyun faresi olan Razer Basilisk V3 Pro; Razer HyperScroll Tilt Wheel, Razer Optical Mouse Switches Gen-3, 10+1 programlanabilir düğmeler, Razer Focus Pro 30K Optik Sensör, kablosuz şarj imkânı sağlayan Razer Mouse Dock Pro ve Kablosuz Şarj Puck (her ikisi de ayrı satılır) ile oyun tutkunlarına sunuluyor.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer‘ın PC Oyun Bölümü Başkanı Chris Mitchell, ürünle ilgili olarak, “Basilisk V3 Pro, tüm özellikleriyle bugüne kadarki en zengin özellikli oyun faremiz. Oyunculara isteyebilecekleri her özelliği ve her zamankinden daha fazla kişiselleştirme seçeneği ile sunuyor” açıklamasını yaptı.

Yeni Seviyede Özelleştirilebilirlik İmkanı

Razer Chroma™ RGB ile güçlendirilen Basilisk V3 Pro; Full Underglow 13 Bölgeli Chroma Lighting özelliğine sahip. Oyunculara her bir bölgeyi 16,8 milyondan fazla renk ve sayısız aydınlatma efektinden özelleştirme olanağı verirken, 200’den fazla Chroma-entegre oyundaki dinamik tepki ile daha derin atmosfer deneyimi yaşatıyor. Ödüllü Razer™ HyperScroll Tilt Wheel‘in kullanımıyla oyuncular, fare tekerleğini ister sınırsız dönüş hızıyla kullanabilecek, isterlerse de dokunsal (tactile) moda getirerek silahlar veya beceriler arasında geçiş yapmak için ideal hassas ve tatmin edici geri bildirimle kullanabilecekler.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından tercih edilen farenin imza olmuş tasarımı ve 10+1 Programlanabilir Düğmelere sahip formu; farklı tutuşları mükemmel bir şekilde destekliyor. Aynı zamanda çok sayıda kolay erişim düğmesi, son teknoloji ergonomi ve kontrol için sonsuz sayıda komut ve makro kombinasyonuna izin veriyor.

Razer Basilisk V3 Pro

İddialı Performans

Sınıfının en iyisi hassasiyet derecesi, yüksek yoğunluklu düşük gecikmeli oyun performansı, geliştirilmiş dayanıklılık ve hız, Basilisk V3 Pro‘nun yeni nesil yeteneklerini özetleyen özellikler. Yüzde 99,8 tam çözünürlük doğruluğu elde eden Focus Pro 30K Optik Sensör; en yüksek oyun seviyelerinde üstün performans için Akıllı İzleme, Hareket Senkronizasyonu ve Asimetrik Kesme gibi AI işlevleriyle donatılmış güçlü bir sensör çözümü sunuyor. Basilisk V3 Pro, Smart Tracking özelliğiyle farklı yüzeylere otomatik olarak kalibre oluyor, böylece hangi yüzeyde kullanılırsa kullanılsın tutarlı bir kalkış mesafesini (lift-off distance) koruyabiliyor ve oyunculara cam üzerinde bile daha fazla kontrol ve doğruluk sağlıyor.

Ayrıca Basilisk V3 Pro, sıfır çift tıklama sorunu ve geri dönme gecikmesi olmaması için yeni Razer Optik Fare Anahtarı Gen-3‘ü destekleyerek, yine daha dokunsal bir his ve daha da uzun bir tıklama ömrü sunuyor. Bu anahtarlar, 90 milyon tıklamaya kadar bir tıklama yaşam döngüsü için derecelendirilmiş ve önceki anahtar nesline kıyasla dayanıklılığı yüzde 25’in üzerinde artırıyor.

Çoklu Cihaz Desteği ile Kablosuz Bağlantı Mümkün

Razer Basilisk V3 Pro ayrıca 2,4 GHz bağlantı için Razer HyperSpeed Wireless‘ı da içeriyor, böylece oyuncular diğer kablosuz teknolojilerden yüzde 25 daha hızlı ultra duyarlı bir deneyim yaşayabiliyor. Çoklu cihaz desteği sayesinde oyuncular, hem uyumlu bir kablosuz Razer klavyeyi hem de Basilisk V3 Pro‘yu tek bir dongle’a bağlayarak kurulumlarını düzenleyebiliyor ve bir USB bağlantı noktasını boşa çıkarabiliyor.

Bluetooth bağlantısının yanı sıra Tip C bağlantısı da daha fazla çok yönlülük ve sorunsuz cihaz geçişi sağlıyor. Basilisk V3 Pro, Razer’ın piyasaya sürdüğü yeni 4K Hz HyperPolling Kablosuz Dongle ile de uyumlu olup, oyuncuların gerçek 4000 Hz kablosuz yoklama hızıyla (wireless polling rate) mutlak kontrol elde etmelerini sağlıyor.

Yeni Nesil Kablosuz Şarja Geçiş

Razer bugün, Qi sertifikalı (Kablosuz Şarj Puck takılıyken) Basilisk V3 Pro’nun yanı sıra Entegre 4K Hz. Alıcı-Vericili yeni Razer Mouse Dock Pro‘yu da duyurdu. Kusursuz ve kullanışlı bir deneyim için Manyetik Kablosuz Şarj sunan şarj cihazı daha önce hiç bu kadar sezgisel olmamıştı. Oyuncular, uyumlu bir Razer farede normal fare kapağı diskini kablosuz şarj diskiyle (Mouse Dock Pro ile verilir) değiştirebiliyor ve fareyi sağlam durmasını sağlayan mıknatıslı yuvaya yerleştirerek şarj edebiliyorlar.

Mouse Dock Pro ayrıca gerçek 4K Hz. kablosuz yoklama oranı için entegre bir Razer HyperPolling 4K Hz Alıcı-Verici ve özelleştirilebilir stil ve daha fazla oyun deneyimi için 16,8 milyon renk arasından seçim yapabilme özelliğine sahip 8 Razer Chroma RGB Aydınlatma Bölgesi içeriyor.

Razer Basilisk V3 Pro

RAZER BASILISK V3 PRO

10+1 bağımsız programlanabilir düğme
Elektronik olarak çalıştırılan çentikli ve serbest dönüş modlarına sahip 4 yönlü Razer™ HyperScroll eğimli tekerlek
Razer™ HyperSpeed Wireless (Çoklu Cihaz Desteği ile), Bluetooth ve Razer™ Speedflex Kablo Tip C ile Kablolu desteği
90 saate kadar Pil Ömrü (HyperSpeed)
Tam underglow ve gerçek 16,8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneği ile 13 Razer Chroma™ RGB aydınlatma bölgesi
Focus Pro 30K Optik Sensör
Saniyede 750 inç’e kadar (IPS) / 70 G hızlanma
Razer™ Optik Fare Anahtarları Gen-3
Yerleşik bellek (4+1 profil)
Yaklaşık boyut: 130 mm (Uzunluk) x 75,4 mm (Kavrama Genişliği) x 42,5 mm (Yükseklik)
Yaklaşık ağırlık: 112g (Kablo hariç)
Yuva Uyumluluğu: Razer Kablosuz Şarj Üniteli Razer Mouse Dock Pro (her ikisi de ayrı satılır)

Razer Basilisk V3 Pro hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz.

RAZER MOUSE DOCK PRO

Dahili Razer™ HyperPolling 4K Hz. alıcı-verici
Kaymaz taban
Uyumlu cihazlar: Basilisk V3 Pro
Yaklaşık boyut: 83,5 mm (Uzunluk) x 56 mm (Genişlik) x 43,5 mm (Yükseklik)
Yaklaşık ağırlık: 112 g
Güç ve veri için USB C Tipi bağlantı noktası
Kutudan Çıkanlar: Razer Mouse Dock Pro, Razer Kablosuz Şarj Ünitesi, Yüksek hızlı USB Tip A’dan Tip C’ye kablo

Razer Mouse Dock Pro hakkında daha fazla bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Razer Basilisk V3 Pro

Fiyat ve Satışa Çıkış Tarihleri

Basilisk V3 Pro
159.99$/ 179.99€
Razer.com – 23 Ağustos 2022
Küresel olarak katılımcı perakendecilerde – 23 Ağustos 2022

Mouse Dock Pro
69.99$ / 99.99€
Razer.com – 23 Ağustos 2022
Küresel olarak katılımcı perakendecilerde – 23 Ağustos 2022

Wireless Charging Puck
19.99$ / 24.99€
Razer.com – 23 Ağustos 2022
Küresel olarak katılımcı perakendecilerde – 23 Ağustos 2022

Basilisk V3 Pro + Wireless Charging Puck Bundle
169.99$ / 193.99€
Razer.com ve Razer Mağazaları – 23 Ağustos 2022

Basilisk V3 Pro + Mouse Dock Pro Bundle
199.99$ / 242.99€
Razer.com ve Razer Mağazaları – 23 Ağustos 2022

 

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Ekipman · Fare · Haber