Kategoriler

Razer, RazerCon 2022 Etkinliğinde Yeni Ürünleri Tanıttı

Min-Liang Tan

RazerCon 2022 etkinliğinde CEO Min-Liang Tan, teknolojik yeniliklerini, hayranların favori ürünlerinde yapılan güncellemeleri ve en üst düzey 5G el tipi oyun cihazını duyurdu.

Razer markası, RazerCon 2022‘yi dünya çapındaki oyuncular için olağanüstü bir etkinliğe dönüştürdü. Etkinlikte Razer CEO’su Min-Liang Tan, Razer‘ın mobil oyunların geleceğini nasıl değiştireceğini anlatırken, çok sayıda ürün duyuruları ve yeni özel ortaklıklar duyuruldu.

“Oyuncular için, Oyuncular Tarafından” mottosuna sadık kalmak adına Razer özel içerik sunmak için ortak dağıtımcılar ve geliştiricilerle yakın iş birliği içinde çalıştı. Hidden Leaf Games stüdyosu, Fangs adlı oyunları için dünyanın ilk özel oyun prömiyerini sergilerken, PC Builder Simulator 2, RazerCon sunucuları Rich Campbell ve OTK Network‘ten Cyr tarafından canlı olarak sunuldu. Karbon nötr stream geleneğini sürdüren RazerCon 2022, markaların sürdürülebilirlik taahhüdüne uygun olarak yeşil enerjiden güç aldı.

RazerCon 2022‘ye katılan oyuncular; Razer Edge Android el konsolu, premium Razer Enki Pro Automobili Lamborghini Edition oyuncu koltuğu, PlayStation ve Xbox için daha fazla Razer ses seçeneği ve hayranları için Razer Kraken Kitty serisine gelen güncellemeler de dahil yaklaşan birçok yeni Razer ürününün lansmanı hakkında erken bilgiler aldı. 

RazerCon 2022 ayrıca etkinliğin sunum ortakları olan Displate ile sınırlı sayıda tasarım iş birliği, Facebook Gaming ile #ReelGaming kampanyası, Twinkly Squares ile özel tasarlanmış bir sunucu masası ve Starforge Systems ile yeni 13. Gen Intel CPU‘ların kullanıldığı canlı PC toplama gibi pek çok birlikteliğe de ev sahipliği yaptı.

Min-Liang Tan

Razer Edge – Nihai 5G El Konsolu

Razer Edge, ilk günden itibaren binlerce AAA oyunuyla uyumlu halde gelecek olan dünyanın ilk özel 5G oyun cihazı. Cihazda ister yerel Android oyunları ve Epic Games (Fortnite ve Rocket League Sideswipe) gibi önceden yüklenmiş başlatıcılar, Xbox Cloud Gaming (Beta) ve Nvidia GeForce Now gibi bulut akış hizmetlerini, isterseniz de Steam Link, Moonlight ve Parsec gibi PC kütüphanelerine tam erişim sunan uzaktan oynatma seçeneklerini çalıştırabileceksiniz. Hareket halindeyken oyun kataloglarına sınırsız erişim ile Razer Edge, uzaktan erişilebilirlik veya içerik kullanılabilirliğinden ödün vermeden üstün kalite sunuyor.

2400×1080 FHD+ çözünürlükte 144hz yenileme hızına sahip gelişmiş 6.8” AMOLED ekrana sahip Razer Edge, rakiplerin sunduğundan yüzde 87 daha fazla piksel sağlıyor. Hareket halindeyken en iyi oyun performansını sağlamak için özel olarak tasarlanmış en yeni Snapdragon® G3x Gen 1 Oyun Platformu ile güçlendirilen Razer Edge, maksimum grafik ve watt başına endüstri lideri performans için oluşturulmuş Adreno GPU’lu 3Ghz okta çekirdekli Kryo CPU’ya sahip. Razer Edge, saatlerce oyun oynamak adına daha uzun süre dayanan pil ömrü için 5000 mAh kapasiteli bir pille çalışıyor. 

Hem Wi-Fi hem de Verizon 5G modellerinde mevcut olan Razer Edge, başlangıçta yalnızca ABD pazarı için Razer Kishi V2 Pro ile birlikte bundle olarak sunulacak ve tüm ödüllü teknolojileri, özelleştirme seçeneklerini ve Kishi V2 mobil kontrolörün özelliklerine iki ekstra özelliği daha ekleyecek: Razer HyperSense gelişmiş dokunsal geri bildirim ve 3,5 mm ses bağlantı noktası. Yüz düğmelerindeki ve D-pad’deki mikro anahtarlar, elde taşınabilir bir oyun platformunda gerçek konsol kalitesinde kontroller sağlamak için tactical yanıt ve anında tepkime sağlıyor. Öte yandan Razer Edge 5G, yalnızca Verizon’dan temin edilebilecek. Nihai fiyatlandırma ve kullanılabilirlik Verizon tarafından sağlanacak. Razer Edge Wi-Fi, Ocak 2023’te 399,99’dan yalnızca Razer.com ve RazerStore lokasyonlarında satışa sunulacak.

Razer Kraken Kitty V2 Pro

Razer Kraken Kitty V2 Pro ve Mavi Ekran ile Stream Kurulumu

İkonik tasarımıyla Kraken Kitty’nin Razer topluluğu arasında hayranların favorisi olması şaşırtıcı değil. Yeni Kraken Kitty V2 Pro ile, Razer’ın yenilikçi “değiştirilebilir kulak” konsepti sayesinde birden fazla yayın karakteri oluşturmak artık mümkün. 

Popüler orijinal Kraken Kitty’nin devamı niteliğindeki Kraken Kitty V2 Pro, değiştirilebilir kedicik, ayı ve tavşan kulaklarına sahip Razer Chroma RGB kablolu bir kulaklık. Hepsi kutuya dahil olan bu sevimli kulak tasarımlarının değiştirilmesi hızlı ve kolay, böylece yayıncılar stillerini değiştirebilir, benzersiz kişiliklerini ve tutkularını yayında ifade edebilir. Her üç kulak da Razer Chroma™ RGB’nin 16,8 milyondan fazla rengi ve sayısız ışık efektiyle desteklendiğinden, yayında atmosferi sağlamak için gerçek zamanlı olarak tepki verme yeteneğine sahip. Bu etkileyici özelleştirme seçenekleriyle yayıncılar, içeriklerini daha da öne çıkarabilir; ifadelere, uyarılara ve daha fazlasına tepki veren kulaklık aydınlatmasıyla izleyicilerinin ilgisini çekebilir.

Ayrıca kristal netliğinde ses kaydı için çıkarılabilir Razer HyperClear kardioid mikrofonu ve yüksek kaliteli ses ve daha fazla doğruluk için 7.1 dijital surround sese sahip Razer TriForce Titanium 50mm sürücüleri içeren Razer Kraken Kitty V2 Pro, göründüğü kadar iyi ses veriyor. Hibrit kumaş ve suni deri yastıklama ile kulaklık, tam odaklanma sağlamak için gün boyu konfor ve ses yalıtımı sunuyor. Razer Kraken Kitty V2 Pro, Razer.com, RazerStores ve belirli perakendecilerde 199,99$ / 209.99€’dan başlayan fiyatlarla 2022’nin 4. çeyreğinde ön siparişe açılacak.

Blue Screen (Mavi Ekran), akış zeminleri için yeni bir yaratıcılık ve hayal gücü düzeyi ekleyen bir kroma anahtar paneli. Birinci sınıf fiberlerle hazırlanmış Razer Blue Screen, yayıncıların kendi dünyalarını yaratmalarına ve kırışıksız bir zemin üzerinde en kusursuz ve sürükleyici arka planları görüntülemelerine olanak tanıyor. Profesyonel film yapımında kullanılan mavi ekranlar, en temiz keylemeyi sağlıyor. Yeni yaratıcılık ve etkileşim seviyelerine ulaşmak için akış arka planlarını kolayca değiştirmek isteyen yayıncılar için ideal. Kompakt olmasına rağmen, Mavi Ekran hızlı kurulum için ayarlanabilen 239 cm. yüksekliğinde dayanıklı bir omurgaya ve kolay depolama için katlanabilir özelliğe sahip. Razer Blue Screen şu anda Razer.com ve Razer mağazalarında 149,99$ / 159,99€’dan başlayan fiyatlarla mevcut.

Razer Kaira Pro HyperSpeed

Yeni Razer Kaira Pro HyperSpeed ve Razer Hammerhead HyperSpeed ile Konsol Oyunları için Son Teknoloji Ürünü Ses Deneyimi

Razer Kaira serisi genişledi ve artık PlayStation®5 konsolu için tam lisanslı kulaklıklar içermeye başladı. Kablolu bir kulaklık olan yeni Razer Kaira X ve kablosuz çok platformlu oyun kulaklıkları olan yeni Kaira HyperSpeed ve Kaira Pro HyperSpeed, sürükleyici ve bağımsız bir özgürlük sunuyor. Razer HyperSpeed teknolojisine sahip olan her iki kulaklık da, çok sayıda platformda rekabetçi oyunların taleplerini ve 30 saatlik pil ömrünü karşılayan kesintisiz, düşük gecikmeli ses sağlayan ultra hızlı bir 2,4 GHz kablosuz bağlantı üzerinden bağlanabiliyor. 

Razer Kaira Pro HyperSpeed; daha fazla netlik ve zengin, tam aralıklı ses sunan Razer TriForce 50mm sürücülere ve kullanıcıların oyun oynarken ultra net iletişim deneyimi yaşamalarını sağlayan çıkarılabilir harici Razer HyperClear kardioid ENC mikrofona sahip. Kaira Pro HyperSpeed ayrıca Razer HyperSense tarafından desteklenen endüstri lideri haptiklere sahiptir ve oyuncuların duyduklarını hissetmelerini sağlıyor. Razer Kaira Pro HyperSpeed şu anda 199,99$ / 239,99€’dan başlayan fiyatlarla Razer.com’da ve belirli perakendecilerde satılmaktadır, 2023’te ABD’de çıkacak. Razer Kaira HyperSpeed şu anda 129,99$ / 159,99€’dan başlayan fiyatlarla Razer.com’da ve seçkin perakendecilerde mevcut. Razer Kaira X, Razer.com’da ve seçkin perakendecilerde 59,99$ / 69,99€’dan başlayan fiyatlarla temin edilebiliyor.

Hareket halindeki oyuncular için tasarlanan Razer Hammerhead HyperSpeed, dikkat dağıtmayan bir ses deneyimi ve sınırsız özgürlük için aktif gürültü önleyici (ANC) teknolojisine sahip kablosuz, çok platformlu oyun sınıfı kulaklıklar. Oyunda veya aramalarda iletişim kurarken ses netliği için çift çevresel gürültü önleyici (ENC) mikrofona sahip Razer Hammerhead HyperSpeed, Razer Chroma RGB ile desteklenmektedir ve tüm gün kullanım için birlikte verilen şarj kutusuyla 30 saatlik pil ömrüne sahip. 2.4GHz oyun sınıfı kablosuz (birlikte verilen C Tipi dongle ile) veya Bluetooth 5.2 bağlantısı ile oyuncular istedikleri her yerde istedikleri platformada oynarken dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırabilecekler. Dahil edilen Type C HyperSpeed dongle, oyuncuların ses gecikmesini azaltarak bu kulakiçi kulaklıklara oyun sınıfı performans sağlıyor. Razer Hammerhead HyperSpeed – PlayStation® Lisanslı Kasım 2022’de Razer.com’da ve seçkin perakendecilerde 149,99$ / 179,99€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Razer Hammerhead HyperSpeed – Xbox Lisanslı da Kasım 2022’de Razer.com’da ve seçkin perakendecilerde 149,99$ / 179,99€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Razer Enki Pro Automobili Lamborghini Edition ile Üstün Konfor Üst Düzey Performans

Koltuk döşemesinden ilham alan bir tasarıma ve Lamborghini’nin ikonik süper spor otomobillerinde kullanılan altıgen dikişlere sahip Razer Enki Pro Automobili Lamborghini Sürümü, tüm gün konforunu mutlak sınırlarına taşıyor. Süper spor otomobil tutkunları için ağırlık açısından en dengeli oturma deneyimi olacak şekilde tasarlanan Enki Pro Automobili Lamborghini Sürümü, tümü turuncu ve siyah renklerde birinci sınıf Alcantara®, çift yoğunluklu yastıklı sırtlık, manyetik kafa yastığı ve hassas yatırma kadranı sunuyor. Automobili Lamborghini kalkan logosu koltuğun arkasında gururla yer alıyor. Razer Enki Pro Automobili Lamborghini Sürümü, Aralık 2022’de Razer.com ve RazerStore’larda 1.299$ / 1.499€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Hayranların Sevdiği Çevre Birimleri için Yeni Renk Seçenekleri

Yepyeni Quartz, Mercury ve White sürümleri serisi ile oyuncular, artık firmanın özel renk gruplarına sahip Razer’ın en yeni yüksek performanslı donanımıyla nihai masaüstü kurulumlarını tamamlayabilirler. Yeni, genişletilmiş Quartz serisi, şimdi yeni piyasaya sürülen Razer Barracuda kablosuz çok platformlu oyun kulaklığını ve Razer Huntsman V2 TKL optik oyun klavyesini de içeriyor. Ayrıca Razer BlackShark V2 X çok platformlu kablolu espor kulaklığı, Razer Orochi V2 mobil kablosuz oyun faresi ve büyük boyutlu Razer Strider Hybrid fare altlığı gibi sevilen oyun çevre birimlerini de içerecek. 

Temiz ve çağdaş bir kurulum için, oyuncular artık genişletilmiş Mercury Edition ve White Edition serileriyle aralarından seçim yapabilecekleri daha fazla seçeneğe sahip. Bu, Razer Barracuda Mercury Edition’ın yanı sıra yakın zamanda piyasaya sürülen amiral gemilerinden oluşuyor: Yeni Razer DeathStalker V2 Pro White Edition ve Razer DeathStalker V2 Pro TKL White Edition kablosuz düşük profilli optik klavyeler ve yeni Razer Basilisk V3 Pro White Edition özelleştirilebilir kablosuz oyun faresi. 

2017’den beri Razer’ın benzersiz renk grupları dünya çapındaki oyuncuları büyüledi. Genişletilmiş renk çizgileri ile oyuncular artık kurulumlarını kendi kişisel ifadelerine uyacak şekilde özelleştirebilir ve oyun oynarken en iyi performanslarını ortaya çıkarabilir.

Razer Quartz Edition, Ekim 2022’de Razer.com’da ve seçkin perakendecilerde satışa sunulacak. Razer Barracuda Quartz Sürümü 159.99$ / 189.99€, Razer Huntsman V2 TKL Quartz Sürümü 159.99$ / 189,99 €, Razer BlackShark V2 X Quartz Sürümü 59,99$ / 69,99 €, Razer Orochi V2 Quartz Sürümü 69,99$ / 84,99 €, Razer Strider Quartz Edition’ın Büyük versiyonu 29,99$ / 39,99 €. Ayrıca Razer Barracuda Mercury Edition 159,99$ / 189,99€’dan başlayan fiyatlarla, Razer DeathStalker V2 Pro White Edition 249,99$ / 249,99€’dan başlayan fiyatlarla,
Razer DeathStalker V2 Pro TKL White Edition 219,99$ / 219,99€’dan başlayan fiyatlarla, Razer Basilisk V3 Pro White Edition, Razer.com’da ve belirli perakendecilerde 159$ / 179 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Razer ve Panerai’den Luminor Quaranta Razer Special Edition Lansmanı

Son RazerCon’da Razer, okyanusları korumak için lüks saat üreticisi Panerai ile ortaklığını duyurmuş ve hayranlarını “okyanusumuz için zaman ayırmaya” çağırmıştı. O zamandan beri iki şirket, manta ray balıklarını korumaya odaklanan deniz türlerini desteklemek için yapılan araştırmalara yatırım yapmak için güçlerini birleştirdi. 

Bir yıl sonra RazerCon 2022’de Razer ve Panerai nihayet merakla beklenen sınırlı sayıda Luminor Quaranta Razer Special Edition’ı tanıttı. İki marka tarafından ortaklaşa tasarlanan saat, Panerai’nin saatçilik bilgisini Razer’ın ikonik estetiğiyle birleştiriyor. Razer’ın imza renklerinden ilham alan saatin sandviç kadranı yeşili aydınlatmalı Super-LumiNova®’ya sahip. Küçük saniye ibresi üzerindeki elektrik yeşilini ve saatin kayış dikişlerindeki renkleri tamamlıyor. Üç başlı yılanın zarif gravürü, kasanın arkasında ve kadranda bulunurken, tepe koruma köprüsünde hatasız Razer yazısı yer alıyor. 

Her iki markanın da sürdürülebilirlik çabalarına saygı duruşunda bulunan saat, geri dönüştürülmüş malzemelerden ve kayışı tüketici sonrası plastik şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş PET’ten üretilmiş. 40 mm’lik kasa ayrıca geri dönüştürülmüş çelikten yapılmış ve DLC (elmas benzeri karbon kaplama) ile kaplanmış yeni nesil bir metal olan eSteel™’den oluşmakta. Ayrıca, saatin ambalajı %72 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden oluşuyor.
Sadece 500 adet üretilen saat Panerai butik mağazaları ve Panerai.com üzerinden satışa sunulacak.

Razer Axon Wallpaper PC Uygulaması

Razer Chroma RGB, oyun ve yaşam tarzı cihazlar için dünyanın en büyük ve en yaygın kullanılan aydınlatma sistemi. Kullanıcıların fare, klavye ve kulaklıktan kasa fanlarına, hoparlörlere ve oda aydınlatmalarına kadar birden fazla cihazda aydınlatma ayarlarını özelleştirmelerine, kontrol etmelerine ve senkronize etmelerine olanak tanıyor.

RazerCon 2022’de duyurusu yapılan Razer Axon, Razer Chroma RGB’nin gücünü ve esnekliğini alıp Razer Chroma RGB uyumlu cihazlarla gerçek zamanlı olarak tepki veren bir dizi premium, yüksek kaliteli animasyonlu ve statik duvar kâğıdı ile oyuncunun masaüstünde renk, aksiyon ve atmosfer derinliklerini hayata geçiriyor. Video oyunu serilerinden devasa bir resim kataloğu, hayranların favorisi Razer duvar kağıtları, özel olarak seçilmiş fotoğraflar ve daha fazlasıyla, Razer Axon Uygulamasında herkes için bir şeyler var- ve hepsi masaüstünü senkronize renklerin muhteşem bir görüntüsüyle aydınlatacak. Her duvar kâğıdı Razer Axon ile uyumlu, böylece oyuncular kendi duvar kağıtlarını ekleyebilir ve duvar kağıtlarından oluşan bir oynatma listesini yönetmek için Razer Axon’u kullanabilirler. Birden fazla monitöre sahip oyuncular, çoklu monitör desteğiyle Razer Axon’un keyfini çıkarabilir ve oyuncuların kurulumlarını daha önce hiç olmadığı gibi gerçekten özelleştirmesine olanak tanıyor.