Razer Taipan İncelemesi Razer Taipan İncelemesi
FPS gibi hızlı tepki vermeniz gereken oyunları seviyorsanız Razer Taipan’i de çok seveceksiniz. Sadece 132g’lık bu canavar, ister sağ elle ister sol elle kullanabileceğiniz... Razer Taipan İncelemesi

FPS gibi hızlı tepki vermeniz gereken oyunları seviyorsanız Razer Taipan’i de çok seveceksiniz. Sadece 132g’lık bu canavar, ister sağ elle ister sol elle kullanabileceğiniz bir fare. Oldukça ince bir yapısı var. Eğer avucunuzun içerisine tam oturan bir fare kullanıyorsanız ilk başta size küçük ve alçak gelecektir. Küçük olmasının en büyük avantajı ise haliyle çok çevik olması. Bir kez alışırsanız küçük bilek hareketleriyle oldukça yol alabiliyorsunuz. En fazla 8200 dpi destekleyen farenin 4G özelliği var. Üzerinde bulunan bir optik ve bir lazer algılayıcı sayesinde fare devamlı olarak yüzeyi tarayıp kendini ona göre adapte edebiliyor.

Fragtist-razer-taipan

Farklı seviyelerde DPI ayarını hızlı bir şekilde yapabileceğiniz iki tuşu dışında farenin hem sağ hem de sol tarafında ikişer tuş daha var. Bu tuşların altındaki kaymaz bölge sayesinde hem tutuşunuz daha sağlam oluyor hem de parmağınız kayıp kazaen üstteki tuşlara basmıyor. 1 ms tepkime süresine sahip olan fare 4 adet fazladan tuşa sahip. Görselliğe önem verenler için farenin avucumuza denk gelen kısmındaki yeşil logosunun aralıklı olarak yanıp sönen yeşil bir LED’le aydınlatıldığını da söyleyeyim. Tüm Razer ürünlerinde olduğu gibi bunda da Synapse 2.0 özelliği var. Yani profillerinizi bulutta tutabiliyorsunuz ve yazılım kendisini otomatik olarak güncelliyor.

Razer Taipan belki biraz uzun ve yere yakın bir fare. Ama bilek hareketlerini oldukça iyi yakalıyor. Gene de bu yapısı her el için uygun olmayabilir. Ben kullanırken hiç zorlanmadım. Hatta bu yapısı sayesinde daha kolay kaldırıp koyabildiğinizi bile söyleyebilirim.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.