Razer Yeni Viper Oyuncu Faresini Tanıttı! Razer Yeni Viper Oyuncu Faresini Tanıttı!
Razer, yeni Razer Optical Mouse Switch'leri içeren Viper hafif oyun faresini tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. Razer Yeni Viper Oyuncu Faresini Tanıttı!

Razer, yeni Razer Optical Mouse Switch’leri içeren Viper hafif oyun faresini tanıttı.

Yeni Optik fare anahtarları

Viper, Razer’ın yeni Optik Fare Anahtarları’na sahip olan ilk Razer faresi. Bu yeni özellik, geleneksel mekanik fare anahtarlarından üç kat daha hızlı.

Geleneksel mekanik anahtarlar metalik temas yoluyla elektrik sinyalleri göndererek çalışıyor ve bu durumda fazladan sinyal vererek istenmeyen hareketler yaratabiliyor. Yalnızca tek bir tıklamanın kaydedildiğinden emin olmak için, sinyal kalıcılığı gecikmesi kullanılır. Bu da daha yavaş yanıt süresine sebep olabilir.

Razer’in Optik Anahtarları ile sinyal göndermek için fiziksel temas gerekmiyor. Bir elektrik sinyalini bilgisayara göndermek için cihazdan geçen bir kızılötesi ışık demeti kullanılıyor. Tuşa her basıldığında anahtar bunu tek bir işlev yapmak ve hiçbir tıklamanın boş geçmemesini sağlamak için kullanıyor.

Her anahtarın 70 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olmasıyla Viper’ın Optik Fare Anahtarları, rekabetçi maçların zorluğuna dayanacak şekilde üretiliyor.

SADES’ten Fiyat Performans Ürünü Revolver!

Sahada test

Razer Viper, dünyanın en iyi sporcularından bazıları tarafından sahada test edilmiş durumda. CS: GO efsanesi Epitácio “TACO” de Melo, geçen yılki turnuva maçlarında Viper’in prototipini kullandı.

Hafiflik

Sadece 69g olan Viper, Razer’in şimdiye kadarki en hafif kablolu faresi. Hafif tasarım, iskelet bir kabuğa ihtiyaç duyulmadan elde edilmiş. Viper’ın düşük ağırlıklı şasi tasarımı, espor rekabetinin zorlu taleplerini karşılayabiliyor.

Viper, yeni Razer Speedflex kablosuna sahip. Bu sayede oyuncular daha az sürtünme ve takılma yaşayacak.

Razer Viper, 16.000 DPI doğal çözünürlük, yüzde 99.4 çözünürlük doğruluğu ve saniyede 450 inç çözünürlükte izleme özelliğine sahip.

Kişiselleştirme

Razer Viper, Razer’ın dünyanın en iyi sporcularının bir kısmı ile devam eden işbirliğinin ürünü ve bu da rekabetçi oyunlar için turnuva dereceli özelliklere sahip olmasını sağlıyor.

DPI ayarları, Razer Synapse 3 yazılımı üzerinden ayarlanabiliyor ve Viper’ın yerleşik DPI depolaması kullanılarak depolanabiliyor. Böylece kullanıcıların nerede olursa olsun kişisel ayarlarına anında erişebilmelerini sağlıyor. Viper, makrolara ve ikincil fonksiyonlara göre kişiselleştirilebilen ve programlanabilir düğmelere sahip. Bu da kullanıcılara kritik işlemlere hızlı ve kolay erişim sağlıyor.

Razer DeathAdder 10 Milyon Adet Satışla Tarihe Geçti!