Valve’dan İyi Haber! Valve’dan İyi Haber!
Çok uzun zamandır beklenen Steam Machines ürünleri, sonunda kullanıcılarla kavuşuyor! Firma, söz konusu ürünleri ön siparişe açtı. Detaylar için tıklayın! Valve’dan İyi Haber!

Çok uzun zamandır beklenen Steam Machines ürünleri, sonunda kullanıcılarla kavuşuyor! Firma, söz konusu ürünleri ön siparişe açtı. SteamOS yüklü Steam Machines’leri tamamlayan unsurlar da Steam Controller ve Steam Link olacak.

İki adet Steam Machines’le birlikte, tüm bu ürünler de bugün itibariyle önsiparişe açılmış durumda. Valve, ön sipariş dağıtımların Ekim’in ortasında başlayacağını; koleksiyonun satışa çıkışının ise Kasım’ı bulacağını belirtiyor. Resmini gördüğünüz Steam Controller, iki adet trackpad’e, bir adet de analoga sahip.

fragtist-haber-steam-machines

 

Dokunsal geribesleme (Haptic feedback) özelliğiyle gelen üründe, iki adet de tetik tuşu bulunuyor. Genel tasarım itibariyle hâlihazırdaki konsol kollarından daha farklı bir yerde konumlandığını söyleyebiliriz. Steam Controller içerisinde jiroskop ve akselerometre de mevcut. İki adet AA pille çalışan ürüne, WiFi direct özelliği de eklenmiş. Kutu içeriğinde ise USB kablosuz dongle ile iki adet AA pil bulunuyor.

Steam Link ise, Steam oyunlarımızı TV’mize aktarmamızı sağlayan ufak bir kutucuk. Cihazların fiyatı ayrı ayrı 50$. Bundle hâlinde alınmak istenmesi hâlinde de 100$ ödenmesi gerekiyor. Peki ya Steam Machines? Burada karşımıza çıkan marka da Alienware. Daha önce karşımıza çıkan modele göre geliştirme ve güncellemelere sahip olan yeni ürünler, 500$’lık fiyat etiketine sahip olacak.

Steam Controller ve Steam Link’i kullanmak için, bir Steam Machines’e ihtiyaç duymayacağınızı belirtelim. Kendi bilgisayarınız da bu iş için tamamen hazır durumda. Kısacası artık yılan hikâyesine dönen ve kullanıcıları ufaktan sıkmaya başlayan bu konu, çözüme kavuşuyor gibi. Steam Controller’ın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Buyrun!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.